Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Atklāta tramvaja attīstības vēsturei veltīta foto izstāde

17.09.2012

 

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros vakar, 17. septembrī pie tirdzniecības nama „Kurzeme” sirsnīgā gaisotnē atklāja tramvaja attīstības vēsturei veltītu foto izstādi, kas būs apskatāma mēnesi. Liepājnieki un pilsētas viesi, pārtraucot ikdienas steigu, ar lielu interesi ieklausījās vēsturisko fotogrāfiju arhīva īpašnieka Jura Raķa atraktīvajos komentāros par katru no foto attēlā redzamo laikmeta liecību.

„Liepājas tramvaja” valdes loceklis Aigars Puks, uzrunājot klātesošos, uzsvēra:

„Tramvajs bija pirmais videi draudzīgais transporta veids Liepājā. Par laimi šodien mums rodas jauni konkurenti – elektromobiļi, elektrovelosipēdi, elektroautobusi. Mēs ar prieku sagaidām savā pilsētā šāda veida konkurentus, jo tas nākotnē ļaus mums dzīvot veselīgāk, mazāk piesārņojot apkārtējo vidi.”

Šobrīd ar pilnu jaudu tiek realizēts tramvaja līnijas pagarināšanas projekts uz Ezerkrastu, taču liepājniekus interesēja tālākas attīstības plāni.

Kā informēja Liepājas domes attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis, tad finanšu ministra Andra Vilka nesenās vizītes laikā Liepājā visaugstākajā līmenī tika iezīmētas nākotnes perspektīvas – jauna pārvada būvniecība pāri dzelzceļam, kas ļautu attīstīt jaunu tramvaja līniju uz Laumas rajonu un Ziemeļu priekšpilsētu. Runājot par nākamā 2014.–2020.gada ES fondu plānošanas perioda prioritātēm pilsētas vadība finanšu ministram apliecināja, ka šim projektam pilsētas attīstības plānošanā ir visaugstākā prioritāte.

„Liepājniekos vienmēr dzīvo īpašs nemiers, kas liek domāt tālāk - kā realizēt drosmīgus projektus. Ja mēs ticam, ka domām piemīt enerģija un spēks, kas ar laiku pārvēršas reālos darbos, tad es aicinu liepājniekus mūsu pilsētas attīstību saistīt ar jaunas tramvaja līnijas izbūvi. Eiropas pilsētu pieredze pierāda, ka veiksmīga izaugsme saistīta ar tramvaja – ērta, klusa, ātra, salīdzinoši lēta un videi draudzīga pārvietošanās līdzekļa iekļaušanu pilsētvidē.

Lai veiksmīgi realizējas šodienas pasākumi! Lai mums rodas iespēja piepildīt nākotnes ieceres!” liepājniekiem novēlēja Vilnis Vitkovskis.

Izstādes atklāšanas noslēgumā klātesošie apsveica Liepājas tramvaju dzimšanas dienā, jo pavisam drīz - 28. septembrī apritēs 113 gadi, kopš Liepājā sāka kursēt tramvajs ar ātrumu 15 km/h līnijā Pilsētas tilts – Karosta.

 

 

Foto galerija

 

 

atpakaļ