Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Ceļu uz Liepāju sāk jaunais tramvajs

10.11.2020

Vakar no Horvātijas galvaspilsētas Zagrebas ceļu uz Liepāju sācis pirmais zemās grīdas tramvaja vagons. Mūsu pilsētā tas ieradīsies pēc nedēļas ar prāmi no Vācijas, apstiprināja uzņēmuma “Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks.

Pagājušajā nedēļā no komandējuma Zagrebā atgriezās un šobrīd pašizolācijā atrodas “Liepājas tramvaja” darbinieku delegācija – divi tramvaja vadītāji un divi tehniskie darbinieki, kuri piedalījās jaunā vagona tehniskajos testos un apmācībās.

Viņi iepazinušies ar jaunā tramvaja uzbūvi, apmeklējuši rūpnīcu, kurā vagons ražots, kā arī piedalījušies testa braucienā. Iepriekš bija plānots, ka liepājnieki apmeklēs arī vienu no diviem Zagrebas tramvaja depo, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tas viņiem liegts.

“Testa braucienos devāmies naktī, lai mazinātu risku, ka jaunais tramvajs pilsētas satiksmē varētu tikt bojāts. Testējām ekstremālo bremzēšanu no maksimālā ātruma. Testējām gan tukšu, gan ar smagumiem piekrautu vagonu, imitējot 135 pasažieru svaru,” pastāsta tramvaja vadītājs Mārtiņš Ķesteris.

Viņš vērtē, ka laikā starp jauno vagonu un Liepājā esošā tramvaja sastāva ražošanu pagājušā gadsimta 80. un 90. gados ir noticis milzīgs progress.

“Tagad ir nopietna elektronika, skārienjutīgie ekrāni, sperts arī liels solis uz priekšu ērtību ziņā gan pasažieriem, gan vadītājiem.”

Līdz Vācijai jauno vagonu vedīs pa sauszemi, bet uz Liepāju to atgādās ar prāmi. Pagaidām vēl nav zināms, kad jaunais tramvajs sāks pārvadāt pasažierus. “Šobrīd pandēmiju ierobežojošo pasākumu dēļ nav skaidrs, kad no Horvātijas varēs ierasties personāls, lai apmācītu mūsu darbiniekus,” pauž A. Puks.

Jau rakstījām, ka 2018. gada novembrī “Liepājas tramvaja” valdes loceklis ar Horvātijas uzņēmumu “Končar – Electric Vehicles Inc” noslēdza līgumu par sešu jaunu tramvaja vagonu piegādi, savukārt šā gada augusta vidū tika parakstīts līgums par vēl sešu vagonu pirkšanu. Līdz ar to Liepājai, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, būs sarūpēti 12 jauni tramvaja vagoni.

Foto: Mārtiņš Ķesteris

liepajniekiem.lv
UZZIŅAI:
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.

 

atpakaļ