Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Droši zināms par 12 jaunu tramvaju piegādi Liepājai

03.07.2020

Lai gan līgums vēl nav noslēgts, taču sarunu procedūra par vēl sešu zemās grīdas tramvaju piegādi Liepājai ir noslēgusies, portālam irliepaja.lv pastāstīja SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks.

 

Tas nozīmē, ka kopumā šobrīd runa ir par 12 tramvajiem, jo par pirmajiem sešiem līgums ar ražotāju – Horvātijas uzņēmumu "Končar - Electric Vehicles Inc." – tika noslēgts jau pirms pusotra gada. Arī papildu tramvaju piegādi SIA "Liepājas tramvajs" Iepirkumu komisija lēmusi uzticēt šim uzņēmumam, un jaunā pasūtījuma kopējā līgumcena ir tāda pati, kā pirmajiem sešiem tramvajiem, proti, 8 836 800 eiro, neskaitot PVN. Līguma izpildes termiņš ir trīsdesmit četri mēneši.

 

Kā norādīja SIA "Liepājas tramvajs" vadītājs, projektam "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija"

 

varētu būt vēl trešā kārta, un tādā gadījumā Liepāja tiks arī pie 13. vai pat 14. tramvaja,

kas pēc Puka iepriekš portālam irliepaja.lv sacītā būtu optimāls skaits. Taču pagaidām notiekot "rēķināšana", lai saprastu, cik daudz līdzekļu atvēlēt tramvaja līnijas posma, kā arī pieturvietu pārbūvei, un cik vēl varētu palikt jaunu tramvaju iegādei.

 

Pirmo jauno zemās grīdas tramvaju saskaņā ar 2018. gada 21. novembrī noslēgto līgumu Liepājai vajadzētu saņemt šā gada novembrī, taču, kā portālam atzina Puks, iespējams, ka tas notiks ātrāk. Savukārt pārējos piecus uz Liepāju jānogādā līdz 2021. gada aprīlim.

 

Autors: 
Datums: 

atpakaļ