Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Galvos "Liepājas tramvaja" trīs miljonu latu aizņēmumu

24.10.2012

 

Liepājas pilsētas dome šodien, 25. oktobrī pieņēma lēmumu galvot uzņēmumam "Liepājas tramvajs" aizņēmumu Valsts kasē līdz trim miljoniem latu uz laiku līdz 10 gadiem.

Lēmums nepieciešams, lai nodrošinātu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā" īstenošanu. "Liepājas tramvajam" ir nepieciešams ņemt aizņēmumu Valsts kasē trīs miljonu latu apmērā projekta priekšfinansējumam un neattiecināmajām izmaksām, bet pašvaldība nodrošina galvojumu šim kredītam.

Dome nolēma uzdot SIA "Liepājas tramvajs", kura kapitāla daļas 100% apmērā pieder Liepājas pašvaldībai, kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldības Finanšu pārvaldi sagatavot dokumentu paketi atbilstoši Ministru kabineta "Noteikumiem par pašvaldību aizņēmumiem un galvojumiem" un iesniegt dokumentus izskatīšanai Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē.

Kopējās kredīta izmaksas 10 gadu ilgā periodā ir 3 076 527 lati, tostarp procentu maksājumi – 76 527 lati, ja procentu likme saglabājas 1,139% apmērā un pēc projekta realizācijas atgūtais ERAF finansējums tiek novirzīts kredīta dzēšanai. 2012.gadā būs jāveic procentu maksājumi 1353 latu apmērā.

Jau ziņots, ka līdz gada beigām plānots pabeigt aptuveni 90% no jaunās tramvaja līnijas izbūves projektā paredzētajiem darbiem un, visticamāk, decembrī notiks arī pirmie tramvaja izmēģinājuma braucieni jaunajā līnijā, – iepriekš preses konferencē informēja ģenerāluzņēmēja "Skonto Būve" projektu vadītājs Aldis Rērihs.

Liepājā tiek izbūvēta jauna tramvaja līnija, kas būs esošās līnijas pagarinājums par 1,7 kilometriem līdz Ezerkrasta dzīvojamajam masīvam. Plānots veikt arī esošās tramvaja līnijas atsevišķu posmu rekonstrukciju 0,6 kilometru garumā. Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu – posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā. Kopumā jaunajā posmā tiks izvietotas piecas pieturas.

Tehnisko projektu izstrādājusi AS "UPB". SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā", piedāvājusi darbus veikt par 6 403 607 latiem. Līgums ar būvdarbu veicējiem noslēgts marta vidū, bet būvdarbi sākās maijā.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".

 

 LETA
 
atpakaļ