Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Izmanto labākās jaunās tehnoloģijas

11.10.2012

Šobrīd pilnā sparā rit jaunās tramvaja līnijas kontakttīklu montāžas darbi, ko veic SIA Elsana, kas divdesmit gadu laikā uzkrājusi pieredzi un zināšanas, lai spētu realizēt darbu precīzi un kvalitatīvi. SIA Elsana ir ieguvusi 1.vietu "Gada labāka būve Latvijā 2009. gadā" nominācijā "Elektromontāžas darbi".

Kā informēja uzņēmuma darbu vadītājs Armīns Kazia, šobrīd Liepājas jaunās tramvaja līnijas projekta ietvaros kontakttīklu montāža paveikta 2/3 no kopējā apjoma.

Jaunās tramvaja līnijas kontakttīklus būvē no moderniem materiāliem, pielietojot metāla kronšteinu un atsaišu vietā sintētiskus materiālus. Savukārt metāla daļas ir īpaši apstrādātas, lai aizsargātos no korozijas.

„Izmantojam labāko, ko šobrīd jaunās tehnoloģijas var piedāvāt. Liepāja ir pilsēta pie jūras, jārēķinās ar augstu mitruma koeficientu, tādēļ liela uzmanība veltīta, lai mazinātu vides nelabvēlīgu ietekmi uz metāla daļām,” skaidro A.Kazia.

Vaicāts, vai tas ievērojami nesadārdzina projektu, A.Kazia uzsver, ka izvēle par labu jaunajām tehnoloģijām ir ekonomiski pamatota.  Turpmākos 25 gadus jaunā kontakttīklu līnija var kalpot bez lieliem remontdarbiem, tās uzturēšana ir daudz lētāka, kas ilgtermiņā pilnībā attaisno pašreizējos ieguldījumus.

„Liepājā tramvajiem ir novecojuši pantogrāfi, tādus vairs Eiropā praktiski neredzēt,” kā problēmu uzrāda speciālists. „Jaunās paaudzes pantogrāfi ekspluatācijā ir daudz saudzējošāki kontaktu vadiem, ar mazāku berzi, līdz ar to samazinot nodilumu un ievērojami palielinot to kalpošanas ilgumu. Bet es ticu, ka ar laiku liepājnieki spēs atjaunot arī savu tramvaja parku.”

Uzņēmums plāno savus darbus pabeigt līdz novembra beigām, cerot uz Valsts svētkiem darbu nodot ģenerāluzņēmējam „Skonto Būve”.

SIA "Liepājas tramvajs" projektu
sabiedrisko attiecību speciāliste
Dace Gruntmane
atpakaļ