Aptauja

Vai atbalstāt Pilsētnieka bankas karti norēķiniem par braucienu sabiedriskajā transportā

  • Kopā nobalsojuši 493 cilvēki
Vecākas aptaujas

Izsludina konkursu par Liepājas tramvaja līnijas pārbūvi

06.01.2017

Uzņēmums "Liepājas tramvajs" izsludinājis atklātu iepirkuma konkursu par Liepājas tramvaja līnijas un tai piegulošās teritorijas kompleksu pārbūvi.

Piedāvājumus konkursā var iesniegt līdz 20.februārim.

Projektā paredzēts veikt gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu.

Lai gan Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noteikusi, ka Liepājas tramvaja līnijas projekts ir jāprecizē un jāizpilda vairāki nosacījumi, tas neietekmē būvniecības iepirkuma izsludināšanu, skaidroja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane. Viņa norādīja, ka nav nekādu indikāciju par iespējamu aizķeršanos projekta apstiprināšanā, tāpēc nolemts nevilcināties ar būvniecības konkursa izsludināšanu, lai, iestājoties piemērotiem laikapstākļiem, varētu sākt būvdarbus. CFLA projektu konceptuāli esot atbalstījusi, bet noteikusi, ka "Liepājas tramvajam" līdz 10.janvārim iesniegtajai dokumentācijai vēl jāveic nelieli precizējumi - piemēram, jāpapildina veidlapas informācijas skaidrojumi, detalizētāk jāizstrādā laika grafiks veicamajām darbībām un jākonkretizē daļa veikto aprēķinu, iesniegtās būvdarbu izmaksas izdalot apakšpozīcijās. CFLA lūgusi arī nosūtīt būvprojekta dokumentācijas sējumu, kas nebija pievienots.

"Liepājas tramvaja" valdes loceklis Aigars Puks apgalvo, ka visus nepieciešamos papildinājumus uzņēmums iesniegs noteiktajā termiņā, norādot, ka to sagatavošana jau noritējusi paralēli projekta izskatīšanai. "Tas nav nekas ārkārtējs, bet ierasta prakse, ka iesniegtajiem projektiem komisija lūdz papildu informāciju. Bijām tam gatavi, labi apzinājāmies trūkstošo projektā, ko nevarējām novērst laika trūkuma dēļ projekta iesniegšanas brīdī," skaidroja Puks.

Jau ziņots, ka, piesaistot Eiropas fondu finansējumu, Liepājā plānots īstenot projektu "Tramvaja līnijas un pieguļošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija", kas paredz gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu, gan arī vairāku jaunu zemās grīdas tramvaju iegādi.

Projektu plānots sākt īstenot šogad un pabeigt 2019.gadā.

"Mēs esam noslēdzošajā posmā iepriekšējā plānošanas periodā iesāktajai tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijai, kas ir būtiska, lai varētu nodrošināt piemērotu infrastruktūru tik gaidītajiem zemās grīdas tramvaju vagoniem," iepriekš uzsvēra "Liepājas tramvaja" valdes loceklis Aigars Puks. "Ieguvumi, realizējot šo projektu, būs acīmredzami - mazināsies tehnisko avāriju risks, palielināsies pasažieru komforta līmenis, samazināsies trokšņi, bet, pats galvenais, mēs kļūsim pieejami invalīdiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem."

Plānotās projekta kopējās izmaksas ir 15,35 miljoni eiro, no kuriem Eiropas fondu finansējums paredzēts 13 miljonu eiro apmērā.

LETA

Foto: Egons Zīverts

 

atpakaļ