Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Jaunie tramvaji pieejami arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem

30.08.2021
Atšķirībā no iepriekš Liepājā izmantotajiem tramvajiem, kuros iekļūšanai vagonā pasažieriem bija jāpārvar vairāki augsti pakāpieni, jaunie Liepājas ielās kursējošie tramvaji ir pilnībā piemēroti arī cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem, tai skaitā pasažieriem riteņkrēslos.
 
Jaunie tramvaja vagoni ir veidoti vienā grīdas līmenī, kas nozīmē, ka nav pakāpienu vai kādu citu augstuma šķēršļu, kas apgrūtinātu iekļūšanu vagonos cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. To novērtējuši gan seniori, gan vecāki ar bērnu ratiņiem, gan arī pasažieri riteņkrēslos, kuriem iepriekš tramvajs kā sabiedriskā transporta veids bija gandrīz nepieejams.  
 
Tramvaja priekšējās durvis ir aprīkotas ar izlaižamu rampu, lai atvieglotu iekļūšanu tramvaja vagonā pasažieriem riteņkrēslā, taču, ņemot vērā, ka daļa no pieturvietām pilsētvidē jau tiek veidotas no paaugstinātas platformas, lai neveidotos augstuma atšķirība (piemēram, Lielās ielas pieturvieta pie krustojuma ar Jāņa ielu), daudzos gadījumos īpaša asistenta iesaiste nav nepieciešama. Priekšējās durvis un salons ir aprīkots arī ar īpašu spiedpogu, kuru nospiežot tramvaja vadītājs saņem signālu par to, ka būs nepieciešama rampas izlaišana. 
Tramvaja salonā vieta pasažieriem riteņkrēslā ir paredzēta iepretim tramvaja priekšējām durvīm. 
 
Jāņem vērā, ka šobrīd, kamēr satiksmē ir gan vecie tramvaji, gan arī jaunie, pasažieru ērtībām iesakām izmantot tiešsaistes rīku – reāllaika karti. Tajā iespējams ne tikai sekot līdzi tramvaju kustībai, bet arī izplānot braucienu, tai skaitā arī ar jaunajiem zemās grīdas tramvajiem. Reāllaika kartē tramvaji atzīmēti ar zaļu aplīti un T burtu vidū, savukārt jaunie zemās grīdas tramvaji atzīmēti ar zaļu aplīti dzeltenā kontūrā un dzeltenu T burtu vidū.
 
Sabiedriskā transporta Reāllaika karte pieejama mājaslapā www.liepajastransports.lv, kā arī Liepājas pilsētas aplikācijā, kas lejupielādējama AppStore un GooglePlay.
 
Jau vēstīts, ka Liepājas ielās pamazām vecie tramvaja vagoni tiek aizstāti ar mūsdienīgiem zemās grīdas tramvajiem, kas pēc īpaša Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. 
 
Šobrīd Liepāja no Horvātijas koncerna “Končar” saņēmusi pirmos sešus jaunos tramvajus, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022. gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā. 
 
UZZIŅAI:
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
 
 
atpakaļ