Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Jauno tramvaju gaidīs ar uzlabotu depo

20.02.2020

Pašvaldības SIA “Liepājas tramvajs” šovasar gatavojas pieremontēt veco depo, lai tajā varētu iebraukt jaunie tramvaji, kuri pilsētai ir pasūtīti Horvātijā.

Vēl, gaidot zemās grīdas vagonus, šovasar pārbūvēs visas 36 tramvaja pieturvietas, piemērojot tās jaunajiem tramvajiem, kuri būs nedaudz platāki par pašreizējiem – pastāstīja uzņēmuma vadītājs Aigars Puks. Pašlaik top pieturvietu pielāgošanas tehniskais projekts. Tā kā katra pieturvieta ir citādāka, arī pārbūve būs katrā vietā citāda, ar lielākiem vai mazākiem darbiem.

Pirmo zemās grīdas tramvaju Liepāja saņems šogad septembra beigās. Kad tas būs atvests, to izmēģinās, vai līnija uzbūvētajam tramvajam atbilst. Ja būs kāds trūkums, to izlabos un arī pārējos jaunos vagonus būvēs pēc labotā parauga. Ja jaunajam tramvajam viss būs kārtībā, to jau laidīs darbībā. 2021. gadā Liepājai jāsaņem pārējie pieci pasūtītie vagoni no rūpnīcas “Končar” Zagrebā. Kādu laiku lietosim gan jaunos, gan vecos tramvajus. A. Puks sacīja, ka pieturvietu pārbūve nekādi nepasliktinās iekāpšanu jaunajā vai vecajā tramvajā, “būs tikai ērtāk”.

Savukārt nākammēnes, cerams, valdība varētu rast risinājumu finansējuma piešķiršanai, lai Liepāja varētu pasūtīt vēl sešus jaunus vagonus tajā pašā horvātu rūpnīcā par tādu pašu līguma cenu. Tā Liepāja tiktu kopā pie duča jaunu tramvaju, un tas varētu būt “nosacīti pietiekami” līnijas nodrošināšanai ar jauniem zemās grīdas transportlīdzekļiem. Vai ar divpadsmit būs diezgan, tas atkarīgs no tā, kā jaunie tramvaji kalpos, teica A. Puks. Katram gadījumam sākotnēji darbībai paredzēts saglabāt vēl arī dažus no pašreizējiem, vecajiem tramvajiem.

Lai vēsturiskais depo derētu jaunajiem tramvajiem un otrādi, depo jāuzstāda jauns tramvaju pacēlājs – tas jau ir pasūtīts, un to izgatavo Austrijā.

Tikmēr pašvaldība ir pabeigusi Lielās ielas daļas pārbūves projektēšanas iepirkumu, lai posmā no F. Brīvzemnieka ielas (pie veikala “Drogas”) līdz Peldu ielai rekonstruētu tramvaja ceļu, brauktuvi un inženierkomunikācijas. Šajā iepirkumā ar lētāko piedāvājumu 42 300 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa) uzvarējis uzņēmums “BM-projekts”, kuram ielas pārbūves projekts jāizstrādā 250 dienās.

Nora Driķe, "Kurzemes Vārds"

atpakaļ