Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Līdz svētkiem darbi būs galā

19.10.2018

Lai gan vēl ir ļoti daudz darāmā Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcijā, tomēr līdz novembra vidum pārbūve būs pabeigta tiktāl, ka tad varēs atjaunot satiksmi pa tilta un ielas abām pusēm – "Kurzemes Vārdam" vakar sacīja ģenerālbūvnieka SIA "Rīgas tilti" darbu vadītājs Edgars Jurševics.

Pagaidām vēl tramvajs ripo pa vienām sliedēm abos virzienos, bet šīs nedēļas nogalē plānots tramvaja satiksmi palaist jau pa abiem jaunajiem sliežu ceļiem. Šīs nedēļas nogalē plāno arī klāt asfalta virskārtu uz brauktuves tilta vēl remontējamajā daļā. Savukārt jaunnedēļ paredzēts likt asfaltu ne vien uz tilta trotuāra, bet arī klāt pirmo asfalta kārtu uz Lielās ielas brauktuves nepāra numuru pusē. Uz tilta brauktuves asfalts tiek likts divās kārtās, savukārt Lielajā ielā būs gan asfalta apakškārta, gan vidējā – saistes kārta, gan arī asfalta virskārta jeb "diluma kārta" – saka E. Jurševics. Lielās ielas asfaltēšanu plāno pabeigt oktobra beigās vai novembra sākumā. Tad arī pie gājēju pārejām vairs nebūs ietvju sliekšņu, kuri pašlaik ļoti traucē ratiņbraucējiem.

Uz tilta vēl jāuzmontē margas. Detaļas ir jau gatavas – daļēji restaurētas, daļēji no jauna izlietas, bet vietā tās uzliks novembra sākumā. Līdz šim ir pabeigta lielākā daļa būvobjekta apakšzemes darbu: izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, sadzīves notekūdeņu kanalizācija, ūdensvads, tomēr vēl jāpabeidz izbūvēt "dažus elektrības un sakaru kabeļus". Noslēgumam tuvojas arī tilta balstu remonts: "Vēl atlikuši kosmētiski darbi, tas ir, tilta balstu vecā apmetuma demontāža un jaunā apmetuma uzlikšana un nokrāsošana," stāsta būvdarbu vadītājs.

Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcijas fināla termiņš ir 2019. gada februāris. E. Jurševics neslēpj, ka paši būvnieki arī ir ieinteresēti darbus paveikt ātrāk gan tādēļ, ka priekšā ir ziema, gadalaiks, kad būvdarbi var būt apgrūtināti klimatisko apstākļu dēļ, gan arī tādēļ, ka uzņēmumam priekšā vēl ir darbs citos objektos un "negribas aizkavēties". Tāpēc sagaidāms, ka valsts svētkos jau varēsim braukt un iet pa atjaunotā tilta un Lielās ielas abām pusēm. "Pieļauju, ka mums vēl daži nelieli darbi būs darāmi arī pēc tam – vēl nebūs gatava noeja no tilta uz Jahtu ostu un jāpabeidz apzaļumošana, varbūt vēl būs arī jāliek akmens bruģis starp tramvaja sliedēm. Bet to darīs tā, ka tas vairs satiksmi nekavēs."

 

liepajniekiem.lv

 

atpakaļ