Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Lielās ielas renovāciju cer sākt vēl šogad

25.09.2017

Labas prognozes patlaban ir par ilgi gaidīto Lielās ielas un Tramvaja tilta rekonstrukciju, atzīst Attīstības pārvaldes vadītājs M.Ābols:

“Šobrīd saskaņošanas procesā ir satiksmes organizācijas jautājumi. Notiek satiksmes organizācijas jautājumu risināšana, jo jāsaplāno daudzas lietas, tostarp sabiedriskā transporta kustības iespējas, operatīvā transporta kustība, iedzīvotāju pārvietošanās utt.”

Taču M.Ābols cer, ka šis objekts pilnībā netiks atlikts uz nākamo gadu: “Domāju, ka daļēji šis projekts tiks uzsākts vēl šogad, lai darbus turpinātu nākamajā gadā.”

Minētais projekts paredz gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu. Plānotās projekta kopējās izmaksas, kas paredz arī vairāku zemās grīdas tramvaju vagonu iegādi, ir 15,35 miljoni eiro, no kuriem Eiropas fondu finansējums paredzēts 13 miljonu eiro apmērā.

Būvdarbus bija plānots sākt šogad un pabeigt 2019.gadā. Aizķeršanās projekta virzībā radās, kad SIA "Liepājas tramvajs" iepirkumu komisija bija nolēmusi līguma slēgšanas tiesības piešķirt SIA "Rīga tilti", kuras piedāvātā līgumcena ir 5,17 miljoni eiro, bet divi no četriem pretendentiem, kuri piedalījās konkursā par tiesībām veikt Liepājas tramvaja līnijas pārbūvi, jūnijā apstrīdēja konkursa rezultātus. Sūdzības iesniedza AS "A.C.B." un AS "BMGS”.

Iepirkuma uzraudzības biroja (IUB) iesniegumu izskatīšanas komisija, izskatot abu minēto uzņēmumu sūdzību, lēma aizliegt SIA "Liepājas tramvajs" slēgt iepirkuma līgumu ar atklātajā konkursā "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa pārbūve Liepājā" izraudzīto uzvarētāju SIA "Rīgas tilti" un atcelt lēmumu par konkursa rezultātiem.

Pēc vairākiem mēnešiem un atkārtota konkursa SIA “Liepājas tramvajs” tomēr noslēdza līgumu ar SIA “Rīgas tilti” par projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” realizāciju.

Līguma summa ar PVN ir 6 259 498,94 eiro. Būvdarbui jāpabeidz 18 mēnešu laikā pēc Būvlaukuma nodošanas SIA “Rīgas tilti” rīcībā. Darba, materiālu un iekārtu kvalitātei noteikts garantijas laiks 5 gadi. 

 

liepajniekiem.lv

 

       

atpakaļ