Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājā puse no visiem tramvaja pārvadājumiem veikta ar jaunajiem vagoniem

07.09.2021
Šobrīd aptuveni puse no visiem pasažieru pārvadājumiem tramvaja satiksmē Liepājā tiek veikta ar jaunajiem un modernajiem zemās grīdas tramvajiem, rāda uzņēmuma “Liepājas tramvajs” apkopotā pārvadājumu statistika par augustu. 
 
Lai arī no kopskaitā 19 ekspluatācijā esošajiem tramvaja vagoniem šobrīd tikai seši ir jaunie zemās grīdas tramvaji, kas speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek izgatavoti Horvātijas rūpnīcā “Končar”, jaunie vagoni pilsētas ielās kursē ar lielāku intensitāti, līdz ar to šobrīd jau aptuveni puse no visiem pārvadājumiem tiek veikta ar jaunajiem vagoniem. Kā rāda uzņēmuma apkopotā statistika par augustu, kopskaitā Liepājā uz līnijas tramvaja vagoni nobraukuši 57,4 tūkstošus kilometru un 48,8% no pārvadājumiem veikti, izmantojot jaunos vagonus. 
 
Vidēji viens jaunais tramvaja vagons augustā nobraucis 4672 kilometrus, turpretī vecie vagoni – vidēji tikai 2262 kilometrus mēnesī. 
 
Kā norāda uzņēmumā, jaunie tramvaja vagoni tiek noslogoti ar lielāku intensitāti, lai nodrošinātu pasažieriem augstāku komfortu un mūsdienīgu sabiedriskā transporta pieejamību. Šobrīd pilnībā satiksmē atteikties no vecās paaudzes tramvaja vagoniem vēl nav iespējams, jo ir nepietiekams skaits ar saražotajiem jaunajiem vagoniem. Tāpat jārēķinās, ka arī jaunajiem vagoniem periodiski ir nepieciešama tehniskā apkope. 
 
Kopumā SIA “Liepājas tramvajs” tiek ekspluatēti 19 tramvaja vagoni, no kuriem seši ir jaunie zemās grīdas tramvaji, kas pamazām satiksmē aizstāj līdzšinējos vagonus, kuri kalpojuši jau 40 un vairāk gadus. Šobrīd no Horvātijas ražotāja “Končar” Liepājā piegādāti seši jaunie zemās grīdas tramvaji, kuri tiek izmantoti ikdienā pasažieru pārvadājumos, savukārt septītā vagona piegāde no ražotāja tiek plānota līdz septembra beigām. 
 
Līgums ar ražotāju paredz 12 jaunu tramvaja vagonu piegādi Liepājai un vēl divus vagonus plānots iegādāties nākamajā projekta kārtā. 
 
UZZIŅAI:
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
atpakaļ