Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājā vienpadsmit jauni tramvaju vadītāji

22.07.2012

 

Katru rītu Liepāja mostas ar pirmajām tramvaja skaņām ielās –tram, tram, tram. Tramvaji, viens pēc otra izlokoties no depo, uzsāk ikdienas maršrutu. Pasažieri, kas ērti iekārtojas sēdekļos, reti kurš paskatās tramvaja vadītāja virzienā – paši savām domām aizņemti... Lielāku interesi parasti izrāda bērni, viņi grib zināt, kas sēž pie „stūres”. Tramvaja vadītājs – ne tik bieži sastopama, bet īpaša profesija.
 
Uzsākot tramvaja līnijas pagarināšanas projektu, Liepājas tramvaja vadība saprata – būs nepieciešami vēl jauni tramvaja vadītāji. Gada sākumā aicinājumam pieteikties iegūt tramvaja vadītāja tiesības atsaucās necerēti daudz liepājnieku.
 
Tramvaja vadīšanai vajadzīgas īpašas zināšanas un speciālas kategorijas vadītāja apliecība - TRAM. Un tie nav vienkārši burtu savirknējumi, tie apzīmē pilsētas elektrotransporta vadīšanas teorijas apguvi pilsētā. Tramvaja vadītājam ir jāprot droši un kulturāli apkalpot pasažierus, pārzinot darbu pastiprinātas spriedzes apstākļos, drošības pasākumi un darbības plāns negaidītu situāciju rašanās gadījumos.
 
Kvalitatīvas apmācības pie pieredzējušiem pasniedzējiem elektrotransporta vadīšanā var iegūt vien Rīgā, autoskolā «Real Proff». Lai samazinātu mācību izmaksas, Liepājas tramvajs pieņēma lēmumu – prakstiskās apmācības tramvaja vadīšanā kursantiem nodrošināt tepat Liepājā, savā uzņēmumā.
 
„Nosūtījām uz Rīgu četrus savus tramvaja vadītājus iegūt instruktora tiesības”, stāsta uzņēmuma vadītājs Aigars Puks. „Tagad prakstiskās braukšanas apmācības jaunie tramvaju vadītāji var apgūt pie mums. Ieguvumi ir vairāki – jau apmācību laikā mēs iepazīstam potenciālos darbiniekus, bet, savukārt, viņi iegūst priekštatu par darbu tieši šeit, Liepājā, mūsu darba kolektīvā. Un, protams, tas ir arī lētāk!”
 
Mācības sekmīgi pabeidza vienpadsmit kursanti, iegūstot tramvaja vadītāja tiesības. Četri no tiem jau uzsākuši darbu Liepājas tramvajā.
 
„Esmu ļoti apmierināts ar darbu, man šeit patīk - jauks, draudzīgs un atsaucīgs kolektīvs, arī priekšniecības attieksme laba. Strādāju no 18. jūnija, pagaidām gan esmu pieņemts darbā uz laiku, bet ļoti ceru, ka varēšu darbu turpināt” , stāsta Aleksandrs Bērziņš. „Neteiktu, ka tas bija mans bērnības sapnis - kļūt par tramvaja vadītāju. Pēc skolas beigšanas domāju par nopietnu profesiju, gribēju strādāt transporta sistēmā. Beidzot tāda izdevība radās un, kad izlasīju aicinājumu apgūt tramvaja vadītāja tiesības, atsaucos. Man patīk darbs ar cilvēkiem.”
 
Vaicāts, vai visiem jaunajiem tramvaja vadītājiem atradīsies darbs Liepājas tramvajā, Aigars Puks ir pārliecināts:
 
„Noteikti. Tas nebūs tūlīt un tagad, bet pakāpeniski visiem, kas vēlēsies šo darbu strādāt, ar laiku darbs būs. Kad beigsies tramvaja līnijas pagarināšanas darbi, būs vairāk reisu. Esmu gandarīts, ka būsim gatavi apkalpot vairāk tramvaju vagonu. Arī konkurence, kaut neliela, tramvaju vadītāju vidū ir garants, ka pakalpojuma kvalitāte augs. Ieguvēji būsim mēs visi.”
 
Foto no jauno tramvaju vadītāju izlaiduma skaties šeit:
 
http://liepajas-tramvajs.lv/lv/galerija/gallery/jauno-tramvaju-vaditaju-izlaidums
 
 
 

atpakaļ