Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājai piegādāts jau sestais jaunais tramvajs

09.06.2021

Šonakt Liepājas ostā ieradies sestais no Horvātijas rūpnīcā pasūtītajiem jaunajiem tramvaja vagoniem, teikts uzņēmuma "Liepājas tramvajs" feisbuka lapā.

Pirmās dienas paies tehniskos darbos, lai vagonu sagatavotu kursēšanai uz līnijas, bet jau pavisam drīz redzēsim to Liepājas ielās.
 
Jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā "Končar Electric Vehicles Inc". Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h.
 
Kopumā Liepājai plānoti 14 jaunās paaudzes tramvaji, kas pakāpeniski nomainīs līdz šim 40 gadus ekspluatētos vagonus.
 
Avots: www.irliepaja.lv
 
UZZIŅAI:
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
 
atpakaļ