Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājas depo sasniedzis jau piektais jaunais tramvajs

20.04.2021
Naktī uz pirmdienu, 19.aprīli, Liepājas depo sasniedzis jau piektais jaunais horvātu rūpnīcas “Končar Electric Vehicles Inc” ražojums. Vienlaikus SIA “Liepājas tramvajs” gatavo dokumentāciju divu veco vagonu nodošanai izsolē – “Kurzemes Vārds” uzzināja uzņēmumā.

Pirmais SIA “Liepājas tramvajs” līgums ar ražotājiem paredz sešu jaunu tramvaju piegādi. Domājams, ka sestais Liepājā ieradīsies maijā, bet līgums par otru pusduci jauno vagonu paredz tos piegādāt līdz 2022.gada augustam, taču gan ražotāji, gan tramvaja pircējs cerot, ka tas notiks daudz agrāk.
 
Turpretī par trīspadsmitā un četrpadsmitā vagona iegādi zināms, ka tam jau ir finanšu apstiprinājums – visus jaunos vagonus “Liepājas tramvajs” pērk, izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu, savukārt līgums ar ražotājiem par tiem diviem vagoniem vēl nav noslēgts.
 
Pašlaik ikdienā darbā Liepājas ielās tiek laisti četri jaunie tramvaji, bet piektais tiem pievienosies pēc dažām dienām, kad būs pieregulēts, pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Andrejs Rjabcevs.
 
Adnet media icon
Vienlaikus pašlaik līnijā kustībā katru dienu atrodas desmit tramvaji – gan jaunie, gan vecie. Depo pildās ar vagoniem, visiem nebūs vietas. Tāpēc drīzumā “Liepājas tramvajs” rīkos divu veco tramvaju izsoli.
 
Līdz šim par tiem ir interesējušies iespējamie pircēji gan no Ukrainas, kurā šādi tramvaji vēl tiek lietoti satiksmē, gan arī kāru aci metot cilvēki, kuriem ir pavisam citas idejas, kā šo daudziem mīļo transportlīdzekli izmantot par tūrisma un izklaides objektu.
 
Kamēr vēl vecie tramvaji pārvadās pilsētas pasažierus, pāris vagonu saglabās arī uzņēmums pats rezerves daļām.
 
Avots: www.liepajniekiem.lv
 
UZZIŅAI:
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
 

atpakaļ