Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājas dzimšanas dienā sāk kursēt pirmie jaunie zemās grīdas tramvaji

18.03.2021
Liepājā no ceturtdienas, 18. marta, kad tiek atzīmēta pilsētas dzimšanas diena, maršrutā pastāvīgi uzsāk kursēt pirmie jaunie zemās grīdas tramvaji, sākot arī uzņemt pasažierus.
 
Līdz šim jaunie tramvaja vagoni Liepājas ielās jau bija redzami, taču tas iepriekš norisinājās testa braucienu ietvaros, līdz ar to pasažieri netika vagonos uzņemti un galvenais mērķis bija tehniski sagatavot no Horvātijas saņemtos jaunos tramvajus. 
 
Jauno tramvaju kursēšanas uzsākšanas datums apzināti izvēlēts 18. marts, kas ir Liepājas pilsētas 396. gadadiena. Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi par iespēju izbraukt ar jaunajiem vagoniem, tā ir kā simboliska dāvana pilsētniekiem. Vienlaikus jāatgādina par ierobežojumiem, kas saistīti ar saslimstības COVID-19 izplatīšanās riskiem, tādēļ pasažieri tiek aicināti nesteigties tramvajus izmēģināt pirmajā dienā – jaunie vagoni turpmāk kursēs ik dienu, pakāpeniski aizstājot līdzšinējos vagonus.  
 
Jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Atšķirībā no līdz šim ekspluatētajiem vagoniem jaunie tramvaji ir īpaši pielāgoti vieglai iekļūšanai gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan personām ar kustību traucējumiem. Tramvaja vagoni ir aprīkoti arī ar mūsdienīgu pasažieru apziņošanas sistēmu, videonovērošanu, gaisa kondicionēšanas iekārtām un biļešu kompostieriem. 
 
Šobrīd Liepāja no Horvātijas koncerna “Končar Electric Vehicles Inc” saņēmusi trīs no sešiem sākotnēji pasūtītajiem jaunajiem tramvajiem, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022. gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā. Plānots, ka ceturtais jaunais tramvaja vagons Liepāju sasniegs marta nogalē.
 
UZZIŅAI:
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.

atpakaļ