Aptauja

Vai atbalstāt Pilsētnieka bankas karti norēķiniem par braucienu sabiedriskajā transportā

  • Kopā nobalsojuši 493 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājas tramvajam šodien- 117

28.09.2016

LIEPĀJAS TRAMVAJS -  vecākā elektriskā tramvaja līnija Baltijā,  un Liepāja ir viena no trim Latvijas pilsētām, kur ir pieejams tramvajs.

 

Maršruta līnijas kopgarums šobrīd ir 14,8 kilometri. Tas savieno Liepājas ģeogrāfiski centrālajā daļā esošo Jaunliepāju (Liepājas Metalurga rajonu) ar Dienvidrietumu mikrorajonu un Ezerkrastu, pa ceļam šķērsojot daļu pilsētas centru un pietuvojoties Jūrmalas parka rajonam Vecliepājā. Visa maršruta izbraukšana vienā virzienā aizņem vidēji 30 minūtes. Kopā Liepājas tramvaja maršrutā darbojas 36 pieturas. Pa 18 katrā virzienā. Šobrīd tas ir ātrākais tramvajs Latvijā, jo tā vidējais ātrums sasniedz 17,25 km/h Liepājas tramvaja līniju apkalpo Tatra KT4  tramvaji, kādi Baltijā sastopami vēl tikai Tallinā, Igaunijā. 2013. gadā ir pabeigta Liepājas tramvaja līnijas pagarināšana no Dienvidrietumiem uz mikrorajonu Ezerkrasts-2, paredzot tramvaja apgriešanās apli tiešā Liepājas ezera piekrastes tuvumā.

 

Notikumiem bagāti bijuši šie 117 gadi, piedzīvoti gan sliktāki, gan labāki laiki. Šodien, sagaidot 117. dzimšanas dienu, skaidra tālākā attīstība- jaunu tramvaju vagonu iegāde, sliežu ceļa sakārtošana pilsētas centrā un uz Tramvaja tilta. 

 

Liepājas tramvaja kolektīvs, atzīmējot 117. dzimšanas dienu, šodien tradicionāli izbrauca goda apli. 

 

Foto galerija

atpakaļ