Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

"Liepājas tramvajs" ar vairākiem ražotājiem Eiropā turpinās sarunas par zemās grīdas tramvaja vagonu iegādi

10.10.2017

Uzņēmums "Liepājas tramvajs" ar vairākiem ražotājiem Eiropā turpinās sarunas, lai saņemtu labāko piedāvājumu zemās grīdas tramvaja vagonu iegādei, aģentūru LETA informēja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.

Sarunu procedūrā par vairāku jaunu zemās grīdas tramvaja vagonu iegādi arī pēc piedāvājumu iesniegšanas termiņa pagarināšanas netika saņemts neviens piedāvājums, taču potenciālie pretendenti bija izteikuši rakstiskus un mutiskus lūgumus gan pagarināt termiņus, gan mainīt iepirkuma nosacījumus. "Noteikumi ir gana drastiski, un tos mainīt nevaram," skaidroja Gruntmane. Piemēram, ne visi potenciālie pretendenti spētu izpildīt nosacījumu, ka pirmo vagonu piegādei jānotiek pēc pusotra gada.

"Liepājas tramvajs" konsultējies Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), lai saprastu, kā rīkoties situācijā, kad neviens pretendents nav iesniedzis piedāvājumu, taču potenciālie pretendenti interesi ir izrādījuši. Rezultātā nolemts turpināt sarunas ar interesentiem, kuri spēj izpildīt iepirkuma nosacījumus. To, ar cik uzņēmumiem "Liepājas tramvajs" turpinās sarunas, Gruntmane neatklāja, taču apstiprināja, ka to ir vairāk par diviem.

Kā ziņots, "Liepājas tramvajs" plāno iegādāties sešus vai septiņus zemās grīdas tramvaja vagonus. Precīzs jauno vagonu skaits būs atkarīgs no piedāvātās cenas un pieejamā finansējuma, iepriekš skaidroja Gruntmane. Līgumā paredzēts noteikt, ka pasūtītājam ir tiesības iegādāties papildu tramvaja vagonus atbilstoši tādai pašai specifikācijai trīs gadu laikā pēc pirmās piegādes pabeigšanas. Papildu tramvaja vagonu iegāde būs iespējama, ja "Liepājas tramvajam" būs pieejams tam nepieciešamais finansējums. Saskaņā ar noslēdzamo līgumu maksimāli var tikt piegādāti 14 tramvaja vagoni.

Tramvaja vagonu iegādi paredzēts finansēt no Eiropas Savienības (ES) fondu un "Liepājas tramvaja" līdzekļiem. Iepirkums tiek īstenots ES fondu līdzfinansētajā projektā "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija", kas paredz gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu, gan arī vairāku jaunu zemās grīdas tramvaju iegādi. Plānotās projekta kopējās izmaksas ir 15,35 miljoni eiro, no kuriem ES fondu finansējums paredzēts 13 miljonu eiro apmērā.

LETA

 

atpakaļ