Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 28 cilvēki
Vecākas aptaujas

„Liepājas tramvajs” atjauno sliežu ceļus saviem spēkiem

02.07.2012

 

Liepājas tramvajs – viens no mūsu pilsētas simboliem, šogad piedzīvo lielus renovācijas darbus un līnijas pagarināšanu. Tas ir iespējams, jo uzņēmums pratis piesaistīt ES ERAF līdzekļus.

Vai ar šo atbalstu ir pietiekami, lai nodrošinātu visas tramvaju līnijas sakārtošanu, stāsta  „Liepājas tramvaja” valdes loceklis Aigars Puks:

-Nenoliedzami tik vērienīgus darbus bez ES fondu līdzekļiem mēs nevarētu paveikt. Tomēr jāatzīst, ka programma, kuru īstenojam par Eiropas naudu, visas problēmas neatrisinās. Visus pēdējos gadus esam arī saviem spēkiem veikuši tramvaja sliežu ceļu nomaiņu, soli pa solītim pietuvojoties mērķim, ko esam solījuši liepājniekiem – tramvaja līnijas sliežu ceļu atjaunošana visā maršruta garumā.

Šogad mēs nomainām sliedes 210 m garumā Dzelzceļnieku ielā. Pielāgojāmies pilsētas plāniem šo ielas posmu atjaunot, lai vienlaicīgi sakārtotu gan brauktuvi, ietves, gan sliežu ceļu. Gatavojāmies šiem darbiem laicīgi, jau iepriekšējos gados iegādājoties sliedes, daļu gulšņu, cik nu mūsu rocība atļauj. Šobrīd atlikuši vien bruģēšanas darbi, ko tuvākajās dienās pabeigsim.

-Cik daudz darāmā vēl palicis, lai varētu teikt – Liepājā tramvaja līnijas sliežu ceļi ir kārtībā?

-Šobrīd ES ERAF projekta ietvaros paredzēts renovēt 1,8 km, vēl tuvākajā laikā plānots projektēt 2,6 km  sliežu ceļu atjaunošanu. Kad šie darbi būs padarīti, tad līdz pilnīgai tramvaja līnijas sakārtošanai būs atlikuši aptuveni 2 km. Grūti šobrīd pateikt, cik ilgā laika periodā tiksim galā arī ar šo uzdevumu – viss atkarīgs no iepējām investēt naudas līdzekļus, bet varu apsolīt, ka mērķtiecīgi darīsim visu, lai Liepājā tramvajs būtu ātrs un pēc iespējas mazu trokšņa līmeni. Tas ir ļoti būtiski, lai nodrošinātu pēc iespējas augstāku komforta līmeni tiem liepājniekiem, kas dzīvo tramvaja līnijas tuvumā.

atpakaļ