Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Liepājas viesi aicināti apskatīt pilsētvidi, izmantojot tramvaju

18.08.2021
Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Liepājas ielās pakāpeniski parādās jauni un videi draudzīgi zemās grīdas tramvaju vagoni. Seši zemās jaunie vagoni jau kursē Liepājas ielās, bet drīzumā no Horvātijas rūpnīcas sagaidāms ierodamies septītais tramvaja vagons.
 
Kopumā Liepājai plānoti 14 jaunās paaudzes tramvaji, kas pakāpeniski nomainīs līdz šim 40 un vairāk gadus ekspluatētos vagonus.
Kā norāda uzņēmumā SIA “Liepājas tramvajs”, aktīvajā tūrisma sezonā tramvaju iecienījuši arī pilsētas viesi, kas to izmanto kā ērtu un pieejamu transporta veidu pilsētas iepazīšanai. “Tramvaja līnija sniedzas no Jaunliepājas mikrorajona, kas vēsturiski ir bijis rūpniecisks rajons ar raksturīgu strādnieku apbūvi, cauri pilsētas vēsturiskajam centram ar greznajiem jūgendstila namiem un aizsniedzas tagad jau līdz Ezerkrastam, kur vērojama pagājušā gadsimta septiņdesmito un astoņdesmito gadu apbūve. Līdz ar to vienā tramvaja braucienā iespējams iepazīt, kā veidojusies pilsēta dažādos laika posmos,” stāsta SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.
 
SIA “Liepājas tramvajs” informē, ka pilsētas attīstības plānos tiek plānots arī jauns tramvaja līnijas pagarinājums uz Ziemeļu priekšpilsētu, izbūvējot satiksmes pārvadu Tērauda ielā pār dzelzceļa sliedēm, tādejādi padarot tramvaju par sabiedriskā transporta mugurkaulu visai pilsētai.
 
VIDEO ŠEIT
 
 
Jau ziņots, ka, pateicoties ES fondu ieguldījumiem, Liepājā pilnībā rekonstruēts sliežu ceļš pilsētas vēsturiskajā centrā, sakārtots Tramvaja tilts, izveidojot arī velojoslu, kā arī 2013. gadā izbūvēts tramvaja līnijas pagarinājums uz Ezerkrasta mikrorajonu.
 
UZZIŅAI:
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
 
atpakaļ