Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Mainīs tramvaja sliedes Peldu un K.Valdemāra ielas krustojumā

23.08.2023
Turpinot tramvaja sliežu pārbūves darbus pilsētas centrā, no ceturtdienas, 24. augusta, uz aptuveni mēnesi plānots slēgt automašīnu satiksmei Peldu un K.Valdemāra ielas krustojumu, kur tiks veikta tramvaju sliežu nomaiņa. 
 
Darbi šajā krustojumā aizsākās jau pagājušā gada rudenī, kad tika veikta apakšzemes inženierkomunikāciju izbūve, taču šobrīd pienākusi kārta mainīt pašu tramvaja sliežu ceļu, ieklājot betonētas plātnes. 
 
Autobraucējiem jārēķinās, ka, braucot no Katoļu ielas, nebūs iespējams nogriezties pa labi uz Peldu ielu Jūrmalas parka virzienā, bet gan tikai turpināt ceļu taisni pa Kuršu ielu vai pa kreisi Zivju ielas virzienā. Tāpat arī vadītājiem, kas brauks pa Peldu ielu Pētertirgus virzienā, pirms K.Valdemāra ielas krustojuma būs iespēja apbraukt slēgto ielas posmu, nogriežoties uz K.Valdemāra ielas un tālāk pa Ludviķa ielu.
Sabiedriskā transporta kustību pārbūves darbi šobrīd būtiski neietekmēs un gan autobusi, gan tramvaji kursēs kā līdz šim. 
 
Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā no F.Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.
 
Jau vēstīts, ka uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.1. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)” projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.
 
 
atpakaļ