Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

M.Ķempes ielu atvērs satiksmei

12.12.2012

Sestdien, 15. decembrī M. Ķempes ielu atvērs gan autobraucējiem, gan sabiedriskajam transportam.

Līdz ar M. Ķempes ielas atvēršanu satiksmei autobusu reisus no sestdienas, 15. decembra veiks tāpat kā līdz ielas rekonstrukcijai. M. Ķempes ielā atradīsies četras pieturvietas, divas katrā virzienā. Pasažieru ērtībām pieturvietu novietojums saglabāts iepriekšējais. Līdz ar autobusu kustības atsākšanos, bezmaksas autobusu reisi no Ganību ielas dispečeru punkta tiks likvidēti.

Liepājas tramvaja līnijas pagarināšanas projekta ietvaros šī iela piedzīvojusi vislielākās pārmaiņas - nomainītas visas inženierkomunikācijas, ielai uzklāta pirmā asfalta kārta, kā arī uzstādītas jaunās pieturvietas un ceļa zīmes.

Kā informēja SIA „Skonto Būve” projektu vadītājs Aldis Rērihs, būvnieki darbus turpinās arī ziemas apstākļos:

„Ir virkne darbu, ko varam veikt arī tagad. Uz pavasari atstāsim vien tos darbus, kuru tehnoloģijas process nosaka gaisa temperatūras nepieciešamību plus grādos. Līdz gada beigām atvērsim krustojumu Tukuma un Ventas ielās, kā arī Tukuma un Klaipēdas ielas krustojumā atjaunosim brauktuvi pa Klaipēdas ielu, kā tas paredzēts projektā. Nevarēsim pilnībā atvērt satiksmei Ventas ielu, bet piekļūšanu pie privātajām dzīvojamām mājām ar auto transportu nodrošināsim.”

„Šis laiks bijis sarežģīts, īpaši tiem, kuri katru dienu dodas savās gaitās pa M.Ķempes, Tukuma, Ventas ielu. Esam ļoti pateicīgi par iecietību, ar kādu liepājnieki pārvarējuši šīs grūtības”, saka SIA „Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks. „Tik grūti vairs nebūs. Pavasarī, kad klās asfalta virskārtas segumu un iezīmēs satiksmes organizācijas norādošās līnijas, plānosim darbus tā, lai pēc iespējas mazāk radītu transporta plūsmas traucējumus.

ERAF projekts mums devis unikālu iespēju sakārtot arī daļu esošās tramvaja līnijas sliežu ceļu 1,8 kilometru garumā. Pagājušās nedēļas nogalē parakstījām līgumu par darbu izpildi ar SIA „Skonto Būve”, kas cenu aptaujā piedāvāja viszemāko cenu. Plānotos darbus būvniekam jāpaveic līdz nākošā gada rudenim.”

 

Uzziņai:

„Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā” projekta finansētājs:

 

Eiropas Reģionālās attīstības fonds – 84,999998%

Privātais finansējums – 15,000002%

 

Projekta mērķis ir veicināt sabiedriskā transporta attīstību Liepājā. Projekta uzdevumi -1) izbūvēt jaunu tramvaja līniju no Klaipēdas ielas pa Tukuma un Ventas ielu līdz M.Ķempes ielai; 2) renovēt esošos tramvaja sliežu ceļus, nodrošinot pārvietošanās ērtumu un samazinot troksni.

 

Dace Gruntmane,

SIA „Liepājas tramvajs” projektu sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Rihards Bērziņš

atpakaļ