Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Nākamgad turpinās vērienīgo tramvaja sliežu rekonstrukciju

20.08.2013

Uzņēmums "Liepājas tramvajs" arī nākamgad plāno turpināt šogad projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošos sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā" iesāktos darbus - drīzumā sāksies trīs ielu posmu sliežu ceļu rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrāde, "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma "Liepājastramvajs" valdes loceklis Aigars Puks.

 

Kā informēja Puks, tehniskos projektus izstrādās Brīvības, Rīgas un Klaipēdas ielās esošo sliežu ceļu posmu rekonstrukcijai un darbus paredzēts uzsākt jau nākamgad. Jautāts par finansējumu šiem darbiem, Puks atzina, ka tehnisko projektu izstrādei un rekonstrukcijas sākumposmā tērēs aptuveni vienu miljonu latu, kas ietaupīts projekta "Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošos sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā" realizācijas gaitā.

 

Precīzas rekonstrukcijas izmaksas, kā norādīja Puks, būs zināmas tikai pēc tehnisko projektu izstrādes. Viņš atzina, ka rekonstrukcijas kopējās izmaksas ir vairāki miljoni latu, un pieļāva, ka finansējumu varētu iegūt no Eiropas Savienības fondiem, pašvaldības budžeta vai arī ņemot kredītu. Puks rēķina, ka Liepājā vēl būtu jāatjauno aptuveni 3 līdz 3, 5 kilometrus gari sliežu ceļu posmi.

 

Šogad Liepājā notiek esošās tramvaja līnijas atsevišķu posmu rekonstrukcija 0,6 kilometru garumā. Kā informēja Puks, jau paveikta vairāk nekā puse plānoto darbu un pagaidām nekas neliecinot, ka būvnieki varētu nepaspēt darbus paveikt līdz līgumā noteiktajam beigu termiņam - šā gada oktobrim.

 

Jau ziņots, ka pagājušā gada 5.decembrī SIA "Liepājas tramvajs" noslēdza līgumu ar SIA "Skonto būve" par sliežu ceļu rekonstrukciju. Darbu izpildes termiņš - 320 dienas no līguma noslēgšanas dienas. Šī gada 11.februārī ir saņemta būvatļauja.

 

Kopumā paredzēts rekonstruēt četrus sliežu posmus. Darbi tiks sākti Rīgas ielā, pēc tam tie notiks citos tramvaja līnijas posmos.

 

Jaunās tramvaja līnijas izbūvi veica "Skonto būve", kas uzvarēja atklātā konkursā, piedāvājot darbus veikt par 6 403 607 latiem. Savukārt cenu aptaujā par tiesībām veikt Liepājas tramvaja līnijas esošo sliežu ceļu rekonstrukciju arī uzvarējusi SIA "Skonto būve", kas iesniedza piedāvājumu par viszemāko cenu - 1 468 792 latiem.

 

Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".

 

Autors: LETA

Foto: Andris Gertsons

atpakaļ