Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Pagaidām nav iemesla mainīt kustības sarakstus

25.10.2017

Intensīvie remontdarbi Liepājas ielās spēcīgi ietekmē transporta plūsmu un kavē maršruta autobusus, un vēlas tam risinājumu.

 

Šobrīd Liepājā liela apjoma remontdarbi notiek vairākās vietās – gan Graudu un Grīzupes ielā, gan uz Tramvaja tilta, slēgta arī daļa Lielās ielas. Tas rada neērtības ne tikai automašīnu vadītājiem, bet arī sabiedriskajam transportam, it īpaši maršruta autobusiem. Portālā vērsās lasītāji, ka pastāstīja, ka atsevišķos maršrutos autobusu kustība no sarakstā norādītā mēdz atšķirties pat par desmit minūtēm.

Kā pastāstīja aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” vadītājs Uldis Zupa, tā patiešām var būt: “Pilsētā notiekošie ceļu un Tramvaja tilta remontdarbi ir ietekmējuši Liepājas sabiedriskā transporta plūsmu un ir novērota autobusu kavēšanās laika robežās no 4 līdz 7 minūtēm. Visvairāk ietekmēti tika autobusu maršruti, tajā skaitā 6.maršruts, kas šķērso gan Tramvaja tiltu, gan Grīzupes ielas remontdarbu zonu. Kopš Grīzupes ielas remontdarbu zonā ir veiktas būtiskas satiksmes izmaiņas, kuru rezultātā noteiktos ielas posmus drīkst šķērsot tikai sabiedriskais transports, sabiedriskā transporta plūsma jau ir uzlabojusies. Papildus ir lūgts veikt satiksmi regulējošo luksoforu pārprogrammēšanu, lai sabiedriskā transporta plūsma kļūtu vēl raitāka. Aģentūra, reaģējot uz saņemto informāciju, ka dažbrīd privāto automašīnu vadītāji rupji pārkāpj Grīzupes ielas remonta zonā veiktos satiksmes ierobežojumus, šādi ne tikai ietekmējot sabiedriskā transporta plūsmu, bet arī apdraudot sabiedriskā transporta pasažieru drošību, ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu veikt papildus policijas reidus minētajā ceļa posmā.”

Viņš arī pastāstīja, ka viens no iemesliem, kādēļ, sākoties Tramvaja tilta remontdarbiem, kavējies sabiedriskais transports, ir kopējā satiksmes plūsma. Kamēr autovadītāji pieraduši pie jaunās satiksmes organizācijas, pagājis zināms laiks, un lēnāka satiksme kavējusi arī autobusus.

“”Liepājas sabiedriskais transports” regulāri rūpīgi seko un arī turpmāk pastiprināti sekos sabiedriskā transporta plūsmai pilsētā un vērtēs gan Tramvaja tilta rekonstrukcijas darbu, gan Grīzupes ielā veikto sabiedriskā transporta satiksmes uzlabošanas pasākumu ietekmi uz konkrētajiem maršrutiem. Parādoties indikācijām par ievērojamiem un regulāriem kustības saraksta nepildīšanas gadījumiem ilgākā novērošanas periodā,  bez šaubām tiks lemts par kustības saraksta izmaiņām. Pašlaik, novērojot  Tramvaja tilta rekonstrukcijas ietekmi uz sabiedrisko transporta plūsmu nedēļas griezumā, varam apgalvot, ka esošais satiksmes risinājums atstāj ļoti mazu ietekmi uz sabiedriskā transporta kavēšanos un pie esošās situācijas nav iemesla veikt sabiedriskā transporta kustības saraksta izmaiņas,” Uldis zupa skaidroja, atbildot uz jautājumu, vai nav nepieciešams koriģēt LST mājaslapā un pieturvietās atrodamos kustības sarakstus.

Savukārt SIA “Liepājas tramvajs” portāls noskaidroja, ka arī Lielās ielas remontdarbi un līdz ar to arī satiksmes ierobežojumi posmā līdz Tramvaja tiltam būs ilgstoši un noslēgsies reizē ar tilta rekonstrukciju. “Liepājas tramvaja” vadītājs Aigars Puks pastāstīja, ka būvnieki cer pabeigt remontdarbus ātrāk nekā plānots līgumā, tomēr tas atkarīgs arī no laika apstākļiem. “Lielā ielā nav iespējams kustību atjaunot ātrāk, jo sākumā tiek rekonstruēta viena ielas puse (pa otru notiek satiksme), pēc tam darbi notiks otrā ielas pusē (satiksme notiks pa rekonstruēto pusi). Tādējādi visu būvniecības laiku satiksmes organizācija būs līdzīga kā šobrīd, tikai mainīsies ielas un tilta puses, pa kurām notiek satiksme. Braukšanas virzieni paliks nemainīgi,” norādīja Aigars Puks.

Tādējādi liepājniekiem atliek gaidīt, kad noslēgsies remontdarbi. Paredzēts, ka Grīzupes iela paliks slēgta līdz gada beigām, savukārt Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija, saskaņā ar līgumu, ilgs 18 mēnešus no darbu sākšanas brīža, tātad līdz 2019.gada pirmajai pusei, ja vien tos nepabeigs ātrāk.

 

irliepaja.lv

atpakaļ