Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Par 4,3 miljoniem rekonstruēs vēl divus tramvaja līnijas posmus

11.06.2015

Šogad paredzēts rekonstruēt vēl divus tramvaja līnijas sliežu ceļu posmus, un šim mērķim no Eiropas Reģionālās attīstības fonda papildus atvēlēti 4,3 miljoni eiro.

Liepājas dome šodien nolēma galvot kredītu līdzfinansējuma un priekšfinansējuma nodrošināšanai četru miljonu eiro apjomā. Kredīts tiek ņemts Valsts kasē uz 16 gadiem ar atlikto maksājumu uz trīs gadiem.

Papildus tiks rekonstruēti esošās tramvaja līnijas posmi Rīgas ielā no 1905.gada ielas līdz īpašumam Rīgas ielā 58, kā arī Klaipēdas ielas posms no Robežu ielas līdz Tukuma ielai.

Kā skaidro pašvaldības pārstāvji, SIA "Liepājas tramvajs" projekta īstenošanas laikā konstatēta kritiska situācija Liepājas pilsētas tramvaju infrastruktūrā, jo nerekonstruētajos posmos tramvaja sliežu ceļu tehniskais stāvoklis apdraud pasažieru drošību. Piemēram, 2014.gada 23.decembrī un 2015.gada 10.janvārī Klaipēdas ielā un Lielajā ielā nodiluma dēļ salūza sliede, kā rezultātā tramvajs noskrēja no ceļa.

Ņemot vērā slikto sliežu ceļu stāvokli, pastāv risks, ka nāksies slēgt bojāto vai sliktā stāvoklī esošos sliežu ceļus. Nerekonstruējot papildu tramvaju sliežu posmus, tiek apdraudēta arī iespēja sekmīgi iesaistīties Eiropas Savienības fondu programmā par jauna ritošā sastāva iegādi, jo jauna ritošā sastāva ekspluatācija pa veciem sliežu ceļiem būtiski samazina tā kalpošanas ilgumu.

Būvdarbi tiks veikti un objekts nodots ekspluatācijā līdz 2015.gada 31.decembrim.

Kopējās tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijas izmaksas līdz ar to sasniedz 21,44 miljonus eiro, no tiem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

 

 

LETA

atpakaļ