Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Parakstīs līgumu par tramvaja līnijas renovāciju

01.07.2015

Rīt, 2.jūlijā, pulksten 11 Liepājas pilsētas domes lielajā zālē SIA “Liepājas tramvajs valdes loceklis Aigars Puks un SIA “Rīgas tilti"  ģenerāldirektors Albins Jasaitis parakstīs līgumu ERAF līdzfinansētā projekta “Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā” posmam “Tramvaja līnijas renovācija Klaipēdas ielas posmā no Robežu ielas līdz Tukuma ielai Liepājā.

 

Ar šī posma renovāciju noslēgsies projekts kopumā.

 

Portāls jau informēja, ka šogad paredzēts rekonstruēt vēl divus esošās tramvaja līnijas sliežu ceļu posmus, un šim mērķim no Satiksmes ministrijas Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātēs nepiesaistītā finansējuma papildus atvēlēti 4,3 miljoni eiro.

 

Liepājas dome jūnijā nolēma galvot kredītu līdzfinansējuma un priekšfinansējuma nodrošināšanai četru miljonu eiro apjomā. Kredīts tiek ņemts Valsts kasē uz 16 gadiem ar atlikto maksājumu uz trīs gadiem.

 

Papildus tiks rekonstruēti esošās tramvaja līnijas posmi Rīgas ielā no 1905.gada ielas līdz īpašumam Rīgas ielā 58, kā arī Klaipēdas ielas posms no Robežu ielas līdz Tukuma ielai.

 

Kā skaidro pašvaldības pārstāvji, SIA "Liepājas tramvajs" projekta īstenošanas laikā konstatēta kritiska situācija Liepājas pilsētas tramvaju infrastruktūrā, jo nerekonstruētajos posmos tramvaja sliežu ceļu tehniskais stāvoklis apdraud pasažieru drošību. Piemēram, 2014.gada 23.decembrī un 2015.gada 10.janvārī Klaipēdas ielā un Lielajā ielā nodiluma dēļ salūza sliede, kā rezultātā tramvajs noskrēja no ceļa.

 

Ņemot vērā slikto sliežu ceļu stāvokli, pastāv risks, ka nāksies slēgt bojāto vai sliktā stāvoklī esošos sliežu ceļus. Nerekonstruējot papildu tramvaju sliežu posmus, tiek apdraudēta arī iespēja sekmīgi iesaistīties Eiropas Savienības fondu programmā par jauna ritošā sastāva iegādi, jo jauna ritošā sastāva ekspluatācija pa veciem sliežu ceļiem būtiski samazina tā kalpošanas ilgumu.

 

Būvdarbi tiks veikti un objekts nodots ekspluatācijā līdz 2015.gada 31.decembrim.

 

Kopējās tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijas izmaksas līdz ar to sasniedz 21,44 miljonus eiro, no tiem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

 

 

 

atpakaļ