Parūkkoki atgriezušies
Klaipēdas ielā parūkkoku rinda, kas nepārcieta būvdarbus, renovējot tramvaja sliežu ceļus, ir atgriezusies, to pastāstīja rekonstrukcijas ģenerālbūvnieka – uzņēmuma "Rīgas tilti" – pārstāvis, atbildīgais būvdarbu vadītājs Roberts Kuiva.
“Izvēlējāmies parūkkokus “Young Lady”, kas ir audzēti Latvijā un jau ir krietni pastiepušies, tādējādi samazinot risku tiem neiesakņoties vai nepārziemot,” skaidro R.Kuiva. “Kopumā iestādījām 30 kociņus, kā bijām solījuši, nu vien jācer, ka tie raženi augs un jau pavasarī priecēs liepājnieku acis,” skaidro R.Kuiva.
Parūkkokus Klaipēdas ielā 2009.gadā bija iestādījuši liepājnieki talkas laikā. Būvniecības laikā tos izraka, lai vēlāk atstādītu atpakaļ, taču kociņi iznīka.
Uzziņai:
Parastais parūkkoks (Cotinus coggyria) ir neliels koks vai biežāk vidēja auguma krūms, kas savvaļā aug Vidusjūras zemēs, Kaukāzā, Tuvajos Austrumos. Augam ir izcili dekoratīvi augļi – sudrabsārti matiņi, kas veidojas septembrī un kas no tālienes atgādina parūku, no kā cēlies arī koka nosaukums.
Latvijā biežāk aug kā 2 – 3 metri augsts krūms vai neliels koks ar noapaļotu vainagu. Ziedi zaļgandzelteni 15 – 30 cm garās skarās. Lapas rudenī krāsojas karmīnsarkanas, oranži sārtas. Stāda saulainās vietās, sausās, drenētās, vidēji auglīgās augsnēs. Siltuma un gaismas mīlētāji. Labi pacieš pilsētas apstākļus. Ziemcietīgi, tomēr Latvijas austrumu daļā bargākās ziemās var arī apsalt, īpaši šķirnes. Gadās, ka apsalst galotnes. Sīkie ziedi veidojas uz divgadīgiem dzinumiem. “Young Lady” ir zaļš lapojums un zaļagani, sīki ziedi, kas zied bagātīgi.
SIA "Liepājas tramvajs" projektu
sabiedrisko attiecību speciāliste
Dace Gruntmane
atpakaļ