Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Pēc tramvaja līnijas izbūves Liepājā mērīs pasažieru plūsmu

21.03.2013

Pirms lemt par autobusu reisu samazināšanu pēc Liepājas jaunās tramvaja līnijas izbūves darbu pabeigšanas tiek plānots veikt pasažieru plūsmas mērījumus.

Tā "Rietumu Radio" informēja aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Gints Lūsis.

Kā pastāstīja Lūsis, sadarbībā ar Liepājas Universitātes Socioloģisko pētījumu centru ir paredzēts veikt pasažieru plūsmas mērījumus – tas notiks vienu vai divus mēnešus pēc tam, kad tramvajs būs sācis kursēt jaunajā līnijā. "Kad būs iegūti šie dati, jau konkrētāk spriedīsim par to, kādas izmaiņas transporta kustībā uz Ezerkrasta dzīvojamo rajonu nepieciešams veikt," atzina Lūsis, piebilstot, ka izmaiņas noteikti būs. Viņš pieļauj, ka līdz Ezerkarasta dzīvojamajam rajonam vairs nekursēs reisa Grobiņa–Liepāja autobusi.


Jautāts, vai ar pārvadātāju noslēgtais līgums pieļauj autobusu reisu skaita samazināšanu, Lūsis atzina, ka tādas tiesības aģentūrai ir un "zināmās robežās to var darīt bez sankcijām no pārvadātāju puses".

Lūsis pozitīvi vērtē Liepājas pašvaldības nākotnes ieceres par tramvaja līnijas izbūvi uz Laumas rajonu, norādot, ka tramvajs, salīdzinot ar autobusu, ir ekoloģiskāks transporta līdzeklis un vienlaicīgi spēj pārvadāt ievērojami vairāk pasažieru.

Kā iepriekš atzina uzņēmuma "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks, izstrādājot jaunās tramvaja līnijas projektu, ņemtas vērā aplēses, ka tramvaja pasažieru skaits pēc projekta realizācijas palielināsies par 15 līdz 20%. Vienlaikus viņš norādīja, ka kaut cik precīzus aprēķinus iepriekš nav iespējams veikt, jo mainās pilsētas iedzīvotāju skaits un vēl neesot zināms, vai pēc jaunās līnijas izbūves tiks samazināts autobusu reisu skaits, kas kursē uz Ezerkrasta dzīvojamo rajonu.

Kā ziņots, pēc ziemas perioda beidzies tehnoloģiskais pārtraukums jaunās Liepājas tramvaja līnijas būvniecībā un atsākušies darbi M.Ķempes ielā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Liepājas tramvajs".

No šodienas M.Ķempes ielas abās pusēs aizliegts novietot transportu stāvēšanai abās ielas brauktuves pusēs. Privāto auto transportu varēs arī turpmāk novietot speciāli izbūvētās stāvvietās.
 
LETA
 
atpakaļ