Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Pieņem ekspluatācijā Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukciju

08.05.2019

Vakar, 7.maijā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā projektā „Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” paredzētos būvdarbus, kas ietver Tramvaja tilta un Lielās ielas renovāciju. Līdz 3.jūnijam būvdarbu veicējam SIA "Rīgas tilti" jānodrošina atliktie darbi - asfalta virskārtas ieklājums un horizontālie apzīmējumi. Darba, materiālu un iekārtu kvalitātei noteikts garantijas laiks pieci gadi.

 

SIA  "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks par paveikto ir gandarīts:

 

“Realizēt tik apjomīgus rekonstrukcijas darbus pašā Liepājas centrā un uz Tramvaja tilta, kur ir intensīva satiksmes plūsma, ieskaitot sabiedrisko transportu, šajā projektā bija pats lielākais izaicinājums. Esmu pateicīgs visiem par sapratni un iecietību, kas pagājušajā vasarā saistībā ar satiksmes ierobežojumiem izjuta lielas neērtības. Esmu gandarīts par mūsu uzņēmuma tramvaju vadītāju izturību un prasmēm, jo šis laika posms viņiem tiešām nebija viegls.  Paldies arī Lielās ielas iedzīvotājiem, jo nereti bijām spiesti organizēt darbus nakts stundās, lai ikdienā varētu nodrošināt sabiedriskā transporta kustību.

 

Vēl neērtības izjutīsim laikā, kad būvnieki ieklās asfalta virskārtu un veidos horizontālos apzīmējumus, bet centīsimies organizēt darbus tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu transporta plūsmu.”

 

Vaicāts par projekta ieguvumiem, A.Puks uzsver, ka šis bija pēdējais posms, lai sakārtotu sliežu ceļus jauno zemās grīdas tramvaju vajadzībām:

 

“Esam ieguvuši pilnībā jaunu sliežu ceļu – gan sliedes, gan gulšņus. Izbūvēti jauni kontakttīkli, nozīmīgi, ka centrā tie vairs nav piestiprināti pie namu fasādēm, bet gan pie speciāliem balstiem. Ir izbūvēta pilnīgi jauna iela un trotuāri ar veloceliņiem, nomainītas apakšzemes komunikācijas. Liels ieguldījums pilsētas infrastruktūras sakārtošanā nenoliedzami ir Tramvaja tilta rekonstrukcija, atjaunojot lielāko daļu konstrukcijas, kā arī pilnīgi no jauna izbūvējot tilta virsējo daļu, saglabājot vēsturiskās margas.”

 

Uzziņai:

Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija ir noslēdzošais posms tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijai, lai varētu nodrošināt piemērotu infrastruktūru zemās grīdas tramvaju vagoniem. Plānotie ieguvumi – mazināsies tehnisko avāriju risks, palielināsies pasažieru komforta līmenis, samazināsies trokšņi, tiks nodrošināta pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.


Projekts

Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija

(Nr. 4.5.1.1/16/I/001)

 

 

 

   

 

 

Foto: liepajniekiem.lv

 

SIA "Liepājas tramvajs" projektu

sabiedrisko attiecību speciāliste

Dace Gruntmane

 

atpakaļ