Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Pirms tramvaja līnijas svinīgās atklāšanas vēl notiks objekta nodošana ekspluatācijā

28.05.2013

Rīt, 29.maijā, pirms Liepājas jaunās tramvaja līnijas svinīgās atklāšanas objektu ekspluatācijā vēl pieņems Liepājas pilsētas būvvaldes komisija, "Rietumu Radio" apliecināja būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Kā atzina uzņēmuma "Liepājas tramvajs" vadītājs Aigars Puks, tas ir formāls process, kas nekādā veidā nevarot ietekmēt rīt pēcpusdienā plānoto līnijas svinīgo atklāšanu. "Tramvaja līnija ir izbūvēta tehniski nevainojami," atzina Puks, piebilstot, ka vēl palikuši daži nenozīmīgi darbi, kas saistīti ar objekta labiekārtošanu. "Iespējams, kāds bruģakmens vēl palicis neielikts vai zāliens neapsēts, bet tas nekādā veidā neietekmēs objekta nodošanu ekspluatācijā," sacīja "Liepājas tramvaja" vadītājs.

Projekta ietvaros izbūvēta arī jauna luksoforu sistēma, kas laika gaitā pēc līnijas atklāšanas vēl tiks regulēta. "Luksoforus ar laiku plānots noregulēt tā, lai tramvajiem būtu tā saucamais zaļais koridors," skaidroja Puks.

Sliedes tramvaja galapunktā un līdz tam, ko pēc jaunās līnijas atklāšanas vairs neizmantos, demontēt nav plānots. Tās izmantos iespējamos avārijas gadījumos turklāt, kā izteicās Puks, perspektīvā tramvaja līniju plānots pagarināt līdz Dienvidu kapiem.

Tramvaja līnijas atklāšanu dažas dienas pirms pašvaldību vēlēšanām Puks dēvē par sakritību, norādot, ka iepriekš plānojot objekta nodošanas termiņu - 1.jūniju - "nevienam neienāca prātā, ka tas varētu tikt traktēts šādā kontekstā".

Valsts amatpersonas uz svinīgo tramvaja līnijas atklāšanu Liepājā oficiāli nav aicinātas.

Kā ziņots, trešdien, 29.maijā, plkst.17 Liepājā svinīgi tiks atklāta jaunā tramvaja līnija, ka ir pašreizējās līnijas pagarinājums par 1,7 kilometriem līdz Ezerkrasta dzīvojamajam masīvam, aģentūru LETA informēja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis.

Par godu tramvaja līnijas atklāšanai 29.maijā no plkst.17 līdz dienas beigām visi liepājnieki un pilsētas viesi tramvajā varēs braukt bez maksas.

Pēc līnijas svinīgās atklāšanas tramvajs sāks kursēt pēc jaunā kustības saraksta. Līdz ar jaunās tramvaja līnijas atklāšanu autobusu kustības sarakstos nekādas izmaiņas netiks veiktas - autobusi kursēs ierastajos maršrutos un pēc ierastajiem kustības sarakstiem.

 

LETA

Egona Zīverta foto

atpakaļ