Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Plāno sākt Tramvaja tilta rekonstrukciju, būs satiksmes ierobežojumi

05.10.2017

Uzsākot realizēt Lielās ielas un Tramvaja tilta rekonstrukcijas projektu, gaidāmi nozīmīgi satiksmes ierobežojumi, ar kuriem aicinām iedzīvotājus uzmanīgi iepazīties, lai savlaicīgi plānotu savus ikdienas maršrutus, informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

 

Viņa skaidro, ka remontdarbus plānots uzsākt vēl šajā gadā: “Provizoriski oktobra vidū. Par konkrētu datumu iedzīvotāji tiks informēti vēl pirms gaidāmajiem satiksmes ierobežojumiem.”

“Lai rastu visoptimālāko risinājumu un sagādātu iedzīvotājiem pēc iespējas mazāk neērtību būvdarbu laikā, satiksme uz Tramvaja tilta un Lielās ielas pavisam netiks slēgta, taču jārēķinās ar būtiskiem ierobežojumiem un sabiedriskā transporta kustības izmaiņām,” vēsta pašvaldības pārstāve.

 

Satiksmei uz Tramvaja tilta būs atvērta tikai viena josla – virzienā no Jaunliepājas uz centru. Savukārt virzienā no centra uz Jaunliepāju varēs izbraukt tikai pa Jauno tiltu, kur tiks saglabāta divvirzienu transporta kustība.

 

Rekonstrukcijas laikā arī Lielā iela satiksmei būs atvērta tikai vienā virzienā – uz Tramvaja tiltu (līdz Jūra ielai).

 

Nogriešanās iespējas uz Tramvaja tiltu vai Lielo ielu skatīt pievienotajās shēmās:

 

 

“Lūdzam iedzīvotājus pret satiksmes ierobežojumiem izturēties ar sapratni,” tā pašvaldības pārstāve: “Sastrēgumi ir neizbēgami, jo Tramvaja tilts ir galvenā pilsētas “satiksmes artērija”. Iedzīvotāji aicināti savlaicīgi apdomāt, kā pārvietoties – iespējams, atstāt automašīnas mājās un braukt ar sabiedrisko transportu vai iespējami pārvirzīt savus ikdienas maršrutus uz Jauno tiltu, kā arī ieplānot papildu laiku ceļā.”

 

Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija ir noslēdzošais posms iepriekšējā plānošanas periodā iesāktajai tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijai, lai varētu nodrošināt piemērotu infrastruktūru zemās grīdas tramvaju vagoniem. Plānotie ieguvumi – mazināsies tehnisko avāriju risks, palielināsies pasažieru komforta līmenis, samazināsies trokšņi, tiks nodrošināta pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

 

Portāls jau informēja, ka minētais projekts paredz gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu. Plānotās projekta kopējās izmaksas, kas paredz arī vairāku zemās grīdas tramvaju vagonu iegādi, ir 15 294 117,65 miljoni eiro, no kuriem Eiropas fondu finansējums paredzēts 12 195 529,41 miljonu eiro apmērā.

 

Tāpat jau ziņots, ka būvdarbus bija plānots sākt šogad un pabeigt 2019.gadā. Aizķeršanās projekta virzībā radās, kad SIA "Liepājas tramvajs" iepirkumu komisija bija nolēmusi līguma slēgšanas tiesības piešķirt SIA "Rīga tilti", kuras piedāvātā līgumcena ir 5,17 miljoni eiro, bet divi no četriem pretendentiem, kuri piedalījās konkursā par tiesībām veikt Liepājas tramvaja līnijas pārbūvi, jūnijā apstrīdēja konkursa rezultātus.  

 

Pēc vairākiem mēnešiem un atkārtota konkursa SIA “Liepājas tramvajs” tomēr noslēdza līgumu ar SIA “Rīgas tilti” par projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” realizāciju. Būvdarbui jāpabeidz 18 mēnešu laikā pēc Būvlaukuma nodošanas SIA “Rīgas tilti” rīcībā. Darba, materiālu un iekārtu kvalitātei noteikts garantijas laiks 5 gadi.

 

atpakaļ