Aptauja

Vai atbalstāt Pilsētnieka bankas karti norēķiniem par braucienu sabiedriskajā transportā

  • Kopā nobalsojuši 493 cilvēki
Vecākas aptaujas

Plašāks pensionāru loks varēs saņemt braukšanas maksas atlaides sabiedriskajā transportā

01.12.2016

No 2017.gada gada Liepājā plānots par vairākiem tūkstošiem palielināt to pensionāru skaitu, kuri saņems 50 procentu atlaidi abonenta biļetei pilsētas sabiedriskajā transportā. Ceturtdien, 1. decembrī, domes finanšu komitejā deputāti akceptējuši izmaiņas Liepājas pilsētas domes saistošajos noteikumos “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā”, portālu informēja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šobrīd braukšanas maksas atvieglojumus 50% apmērā abonenta biļetei sabiedriskajā transportā ir tiesības saņemt nestrādājošiem vecuma pensionāriem, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī, kā arī citu valstu pensija kopumā nepārsniedz 256,12 eiro. 

Izmaiņas paredz, ka no nākamā gada tiks palielināta ienākumu summa līdz 300 eiro mēnesī, līdz kurai piemēros atvieglojumus abonenta biļetei 50% apmērā. Kā zināms, valsts šobrīd ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā no pensijām, kas pārsniedz 235 eiro mēnesī.

Izmaiņas paredz, ka turpmāk visas politiski represētās personas varēs saņemt atvieglojumus sabiedriskajā transportā, kuras ir nestrādājošas, neatkarīgi no ienākumiem. Šobrīd braukšanas maksas atvieglojumus 50% apmērā abonenta biļetei sabiedriskajā transportā ir tiesības saņemt politiski represētām personām, kuras ir nestrādājoši pensionāri un kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī nepārsniedz 355,72 eiro.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumu abonenta biļetei 50% apmērā saņēmēju skaits varētu palielināties par aptuveni 2800 cilvēkiem. Liepājas pilsētas pašvaldības budžetā šo atvieglojumu nodrošināšanai ir rezervēti 200 000 eiro gadā.

Lēmums stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas Liepājas pilsētas domes sēdē 8. decembrī un pēc saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

liepajniekiem.lv

atpakaļ