Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Satiksmei atvērs Lielo ielu posmā no Graudu ielas līdz Drogām

28.09.2018

Turpinot Lielās ielas rekonstrukcijas darbus, no 29.septembra satiksmei tiks atvērts Lielās ielas un Graudu ielas krustojums, kā arī Lielās ielas un Friča Brīvzemnieka ielas krustojums (abi virzienā uz Tramvaja tiltu).

Savukārt pagaidu autobusa pieturvieta no Fr.Brīvzemnieka ielas tiks pārcelta uz Lielo ielu - pie Rožu laukuma.

Līdz ar krustojumu atvēršanu satiksmei, autovadītājiem nevajadzēs izmantot apvedceļu apkārt Liepājas Universitātei.

Arī turpmāk, tāpat kā līdz šim, satiksmei uz Tramvaja tilta būs atvērta tikai viena josla – virzienā no Jaunliepājas uz centru. Savukārt virzienā no centra uz Jaunliepāju varēs braukt tikai pa Jauno tiltu, kur tiek saglabāta divvirzienu transporta kustība. Rekonstrukcijas laikā arī Lielā iela satiksmei ir atvērta tikai vienā virzienā – no Rožu laukuma uz Tramvaja tiltu (līdz Jūra ielai).

Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija ir noslēdzošais posms tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijai, lai varētu nodrošināt piemērotu infrastruktūru zemās grīdas tramvaju vagoniem.

Informācijai

 

Vagonu iepirkums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta „Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” ietvaros.

 

Minētais projekts paredz gan tramvaju vagonu iegādi, gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu. Plānotās projekta kopējās izmaksas ir 15,35 miljoni eiro, no kuriem Eiropas fon​da finansējums paredzēts 13 miljonu eiro apmērā.

 

Projekts

Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija
(Nr. 4.5.1.1/16/I/001)

 

atpakaļ