Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 38 cilvēki
Vecākas aptaujas

Satiksmei tiks slēgts Lielās ielas posms pie Liepājas Universitātes

09.03.2023
Tramvaja līnijas pārbūves darbiem pārejot nākamajā fāzē, sākot ar sestdienu, 11. martu, plānotas jaunas izmaiņas satiksmes organizācijā, slēdzot satiksmei abos virzienos Lielās ielas posmu iepretim Liepājas Universitātei. 
 
 
Ņemot vērā, ka nākamnedēļ plānotie pārbūves darbi skars Lielās ielas posmu no tirdzniecības centra “Kurzeme” līdz veikalam “Drogas”, papildu jau esošajiem ierobežojumiem autobraucēju satiksmei būs pilnīgi slēgts arī Lielās ielas posms iepretim Liepājas Universitātei, ieskaitot krustojumu ar Graudu ielu. Autovadītāji, kuri brauks virzienā no Jaunliepājas uz Graudu ielu, pie veikala “Drogas” ar ceļa zīmēm tiks novirzīti pa labi uz F.Brīvzemnieka ielu, apbraucot Liepājas Universitāti pa aizmuguri.
 
Līdzīgi ar izmaiņām jārēķinās arī autobraucējiem, kas dosies virzienā no tirgus puses uz Jaunliepāju. Ņemot vērā, ka daļēji darbi ir pabeigti līdz šim slēgtajā Lielās ielas posmā no “Swedbank” filiāles līdz Peldu ielai, autovadītāji, kas brauks pa Kungu ielu, ielas galā pie krustojuma ar Lielo ielu tiks novirzīti pa kreisi virzienā uz Peldu ielu. Autovadītāji tiek aicināti, cik vien iespējams, izvēlēties alternatīvus slēgtā posma apbraukšanas ceļus, piemēram, jau no Kungu ielas nogriežoties uz Bāriņu ielu vai Stendera ielu, savukārt tālāk pa Baznīcas ielu izbraucot uz Lielo ielu. Uz būvdarbu radīto ierobežojumu laiku Baznīcas ielas posms starp viesnīcu “Līva” un Sv.Trīsvienības katedrāli būs atvērts satiksmei abos virzienos, nevis vienvirziena kā līdz šim. 
 
Sabiedriskā transporta kustību jaunie Lielās ielas pārbūves darbi šobrīd būtiski neietekmēs, jo tramvaji kursēs kā līdz šim, savukārt autobusu kustība pa slēgto posmu tiks regulēta ar luksofora palīdzību. Vienīgās izmaiņas, ar ko jārēķinās autobusu pasažieriem, ir pieturas pārcelšana Graudu ielā pie Liepājas Universitātes. Ņemot vērā, ka šī ielas daļa būs slēgta satiksmei, autobusu pietura Graudu ielā tiek pārcelta no Liepājas Universitātes nedaudz tālāk – pie nama Graudu ielā 45.
 
Tāpat autobraucējiem tiks nodrošinātas piebraukšanas iespējas arī tirdzniecības centra “Kurzeme” pagalma autostāvvietai.
Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.
 
Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no pagājušā gada oktobra līdz šī gada vasaras vidum. 
 
Jau vēstīts, ka 23. augustā uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.1. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)” projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.
 
atpakaļ