Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Šonedēļ sāks sliežu ceļa izbūvi topošās Liepājas tramvaja līnijas posmā

29.07.2012

Šonedēļ jaunās tramvaja līnijas būvnieki Liepājā plāno sākt tramvaja sliežu ceļa izbūvi Tukuma ielas posmā, par būvdarbu gaitu "Rietumu Radio" informēja objekta ģenerāluzņēmēja uzņēmuma "Skonto Būve" projektu vadītājs Aldis Rērihs.

Viņš apliecināja, ka jaunās tramvaja līnijas būvniecības darbi notiek pēc iepriekš noteiktā grafika un darbus objektā pabeigs šogad. Nelielus sarežģījumus būvniekiem radot tehniskajā projektā vispār nenorādītās vai neprecīzi norādītās apakšzemes inženierkomunikācijas, kuru dēļ projektā nākoties veikt pārplānošanu. Taču, kā norādīja Rērihs, ar to, veicot šādus darbus, būvniekiem ir jārēķinās.

Šonedēļ būvnieki plāno sākt tramvaja sliežu ceļa uzbūvi Tukuma ielas posmā. Sliedes un gulšņi, kā informēja Rērihs, jau ir piegādāti un pašlaik ir novietoti pie pilsētas dienvidu robežas.

Inženierkomunikāciju izbūve jau ir pabeigta Ķempes un Tukuma ielā, kur jau sākusies ielas seguma izbūve. Apakšzemes darbi vēl jāveic Ventas ielas posmā.

Kopumā objektā patlaban strādājot ap 80 strādnieku. Kā apakšuzņēmēji objektā piesaistīti astoņi uzņēmumi.

Laika apstākļi, kā atzina būvdarbu vadītājs, kopumā esot labi un darbu gaitu nekavējot. "Pagājušajā nedēļā gan bija nedaudz par karstu," piebilda Rērihs.

Jau ziņots, ka aprīļa vidū Liepājā notika svinīgs projekta sākšanas pasākums, kurā piedalījās gan būvnieku, gan pašvaldības pārstāvji. "Skonto Būves" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis svinīgajā pasākumā solīja, ka tramvaja līnijas izbūvi uzņēmums pabeigs līgumā noteiktajā termiņā, tas ir, līdz oktobra vidum. Tramvaji jaunajā līnijā varētu sākt kursēt vēl šogad.

SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā", piedāvājusi darbus veikt par 6 403 607 latiem. Līgums ar būvdarbu veicējiem noslēgts marta vidū.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".

Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu - posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā. Kopumā jaunajā posmā tiks izvietotas piecas pieturas.

 

atpakaļ