Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvaja ikdiena un sapņi

13.09.2019

Otrdien, 17.septembrī pulksten 17.00 LOC Rožu zāles vestibilā atklās foto izstādi IKDIENA. SAPŅI. par godu Liepājas Tramvaja 120 gadu jubilejai. Fotogrāfiju autors ir Aivis Puisītis, kam tā ir pirmā personālizstāde.

 

Sākotnēji autors bija iecerējis tramvajā veidot fotosesijas, jo pirms kāda laika Norvik banka foto mākslinieku uzaicināja fotografēt savus Liepājas pasākumus. Viens no pasākumiem bija saistīts ar Liepājas tramvaju. Brauciens tramvajā ar bankas vadību un rezultātā ātra, dinamiska reportāža.

 

“Pāršķirstot arhīvu, atradu šīs fotogrāfijas. Tās bija tik īstas, dzīvas un smaidīgas. Izdomāju, ka vajag to lietu attīstīt,” stāsta A.Puisītis.

 

“Liepājas Tramvajs” piedāvāja fotogrāfam ne vien veidot fotosesijas tramvajā, bet arī iemūžināt uzņēmuma ikdienu, kas rezultējās ar vairāk kā 200 fotogrāfijām, no kurām interesantākās atlasītas fotoizstādei.

 

Aivis Puisītis par savu radošo biogrāfiju:

 

“Fotografēt sāku jau bērnībā. Tēvam bija mazais Minox un spoguļkamera. Minoxu tēvs man iedeva līdzi klases ekskursijā uz Sprīdīšiem. Tas bija 1. vai 2. klasē. Tā tapa mani pirmie kadri, pirmā reportāža ar klases biedriem un Lutausi. Kad sāku mācīties RPI, bieži piestaigāju Rīgas Centrālajā Universālveikalā, kur bija atsevišķa nodaļa foto precēm – Fedi, Zenīti, Smenas un visādas foto lietas. Studentam priekš Zenīta nesanāca, tas palika vien sapnis. Brīvvalsts laikā sāku nodarboties ar biznesu, parādījās nauda un nopirku savu pirmo spoguļkameru. Ņēmu līdzi ceļojumos- fotografēju svešas pilsētas un cilvēkus. Kad izbeidzās mani biznesi, nopirku savu pirmo digitālo spoguļkameru un tad jau sāku ar fotografēšanu nodarboties nopietni. Kļuvu par Liepājas Tautas foto studijas Fotast biedru. Tur mani ļoti iedvesmoja tā laika studijas vadītājs Varis Sants, sāku piedalīties foto izstādēs. Ikdienā fotografēju pasākumus, individuālas fotosesijas, kāzas, īpaši aizrāvos ar nekustamā īpašuma fotografēšanu. Mans labs skolotājs bija un vēl aizvien ir A. Džeriņš.”

 

Fotoizsāde apskatāma no 17.septembra līdz 21.oktobrim.

 

atpakaļ