Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvaja kustības intensitāte pēc rekonstrukcijas nemazināsies

29.08.2012

 

Pēc sliežu pagarināšanas tramvajs turpinās kursēt tāpat kā līdz šim – ik pēc septiņām minūtēm, sola atbildīgās amatpersonas.

Pēc portāla lasītāja Artūra Kokorēviča lūguma esam uzdevuši dažus jautājumus SIA „Liepājas tramvajs” valdes loceklim Aigaram Pukam un Liepājas Sabiedriskā transporta aģentūras vadītājam Gintam Lūsim par to, kādas izmaiņas gaidāmas sabiedriskā transporta kustībā pēc tramvaja sliežu maršruta pagarināšanas līdz Ķempes ielai.

Aigars Puks portālam apliecināja, ka uzskata: būtu jāsaglabā pašreizējais tramvaja kustības intervāls, proti, 7 minūtes, taču noteicošais vārds esot Liepājas sabiedriskā transporta aģentūrai.

„No tā, cik bieži kursēs tramvaju vagoni, ir atkarīgs nepieciešamais vagonu skaits. Ja saglabājas esošais grafiks, bet līnijas garums palielinās, vajadzēs papildus vēl apmēram četrus vagonus. Par jauniem šobrīd nav runa. Pagaidām, visticamāk, iegādāsimies tādus pašus – lietotus no Vācijas,” sacīja Puks.

Runājot par darbu izpildes termiņu, kas plānots 17.oktobrī, Puks sacīja, ka „pagaidām tas nav pagarināts, kaut arī, ja būvnieks spēs pamatot objektīvus kavēšanās iemeslus, tas ir iespējams. Ja arī beigu datums tiks pārcelts, tad uz neilgu laiku.”

Arī Gints Lūsis portālam apliecināja, ka tramvaja kustības intensitāti – reizi 7 minūtēs, nav plānots mainīt, un tā paliks tāda pati kā līdz šim. Cik ilgā laikā tramvajs varētu veikt maršrutu no viena galapunkta līdz otram, gan pagaidām pateikt nevarot.

Pēc tam, kad tramvajs uzsāks kursēt pa jauno maršrutu, aģentūra plāno veikts pasažieru plūsmas uzskaiti.

„Uzskaitot kaut vai to, cik pasažieru no Ezerkrasta brauc ar tramvaju, varēsim spriest, cik no autobusiem pārsēdušies šajā satiksmes līdzeklī.

Pa Ķempes ielu kursē daudzi satiksmes autobusi, tāpēc ir jāzina, kurus no tiem atstāt un kurus likvidēt – tukšus autobusus pārvadāt nav rentabli.”

Lūsis prognozēja, ka, piemēram, 904. un 912. maršruta autobusi visdrīzāk kursēs tikai līdz Pētertirgum.

„Jau tagad redzams, ka lielākā daļa pasažieru, kas no Grobiņas vai Dubeņiem brauc uz Liepāju, izkāpj centrā vai pie tirgus. Un, ja nu kādam tomēr vajag braukt tālāk līdz Ezerkrastam, tad no Pētertirgus kursē ļoti daudz citu autobusu un būs arī tramvajs.”

Sarmīte Pujēna, irliepaja.lv

 

atpakaļ