Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

TRAMVAJA LĪNIJAS ATKLĀŠANA

26.05.2013

Trešdien, 29. maijā pulksten 17.00 svinīgi atklās jauno tramvaja līniju.

 

Jaunās tramvaja līnijas būvniecība ir īpašs notikums ne vien Liepājā, jo pirmo reizi Latvijas neatkarības atgūšanas gados ir izbūvēta jauna tramvaja līnija. Kā atzīst Liepājas tramvaja vēstures pētnieks Jaropolks Dorenskis, tramvaja līnijas pagarinājuma projekts ir unikāls tehniskā izpildījuma ziņā- rūdītas sliedes uz betona gulšņiem - nekur Latvijā tā nav. Arī sliežu stiprinājuma konstrukcija, kas ir gana elastīga, lai maksimāli samazinātu pārvietošanās troksni, ārpus ES valstīm ir pielietota vienīgi metro būvniecībā.
 

Ventas ielā un uz pārbrauktuvēm izmantota labākā skaņu izolējošā tehnoloģija pasaulē –starp sliedēm un betona plāksnēm ielikta gumija. Arī kontakttīklu piekares konstrukcija uzskatāma par vislabāko tramvaju līnijām.

 

Projekta ietvaros ir izbūvētas jaunas apakšzemes komunikācijas Tukuma, Ventas un Ķempes ielās, sakārtota vide. Kā atzīst SIA „Skonto” projektu vadītājs Aldis Rērihs, šī projekta sadaļa bija vissarežģītākā, jo padomju laikos izbūvētie komunikāciju tīkli daudzviet atšķīrās no dokumentācijā uzrādītā. Daudz izmaiņu tehniskajā projektā, daudz jaunu risinājumu, kas projekta īstenošanas gaitu paildzināja.

 

„Esam gandarīti, ka jaunā tramvaja līnija ir pabeigta, un jau trešdien no pulksten 17.00 sāks pārvadāt pasažierus!” saka Liepājas tramvaja valdes loceklis Aigars Puks. „Lai visi liepājnieki varētu novērtēt padarīto, ar šo laiku brauciens bez maksas līdz dienas beigām. Aicinu visus piedalīties tramvaja līnijas atklāšanas svētkos, kuru galvenā norises vieta būs galapunktā M.Ķempes ielā.”

 

Ēriks Ķigelis savulaik par godu Liepājas tramvajam uzrakstīja dziesmu Elektriskā zivs. Fēliksa Ķigeļa izpildījumā ar to atklāsim svinības. Muzicēs ģitāristu ansamblis un grupa „Diena bez pārtraukuma”. Pasaulē palaidīsim vēstījumu, ka lepojamies ar jaunu vaibstu Liepājas sejā- jaunu tramvaja līniju.

 

Svinības plānotas līdz deviņiem vakarā. Svētku dalībnieki varēs apskatīt foto izstādi un izzināt tramvaja vēsturi, izkalt sev piemiņas monētu, nofotografēties pie tramvaja stenda, bet mazākie liepājnieki izmēģināt prasmes radošajās darbnīcās.

 

Ar ceturtdienu, 30. maiju tramvajs kursēs pēc jauna grafika, ar kuru var iepazīties www.liepajas-tramvajs.lv un www.liepajastransports.lv

 

Uzziņai:

Projekts „Jaunas tramvaja līnijas izbūve un esošo sliežu posmu rekonstrukcija Liepājā” (Nr. 3DP/3.2.1.5.0/10/IPIA/SM/002)

 

Projekta mērķis ir veicināt sabiedriskā transporta attīstību Liepājā. Projekta uzdevumi -1) izbūvēt jaunu tramvaja līniju no Klaipēdas ielas pa Tukuma un Ventas ielu līdz M.Ķempes ielai; 2) renovēt esošos tramvaja sliežu ceļus, nodrošinot pārvietošanās ērtumu un samazinot troksni.

 

2012.gada 19.martā – noslēgts līgums ar SIA "Skonto Būve" par būvdarbu veikšanu. Līguma summa 6 403 607.22 Ls bez PVN.

 

07.05.2012. uzsākti būvdarbi objektā.

 

05.12.2012. noslēgts līgums ar "Skonto Būve" par esošo sliežu ceļu rekonstrukciju. Izpildes termiņš - 320 dienas no līguma noslēgšanas.

 

 

 

 

SIA "Liepājas tramvajs" projektu

sabiedrisko attiecību speciāliste

Dace Gruntmane

 

atpakaļ