Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvaja līnijas izbūve notiek saskaņā ar grafiku

26.06.2012

 

Jaunās tramvaja līnijas būvniecības darbos Liepājā pašlaik nodarbināti ap 40 strādnieku un darbi virzās pēc iepriekš noteiktā plāna.

 
Tā "Rietumu Radio" informēja objekta ģenerāluzņēmēja uzņēmuma "Skonto Būve" projektu vadītājs Aldis Rērihs.
 
"Ja būvniecības komanda strādās raiti, tad objektu nodos ekspluatācijā plānotajā termiņā – šā gada oktobrī. Tas ir reāli iespējams," sacīja Rērihs, norādot, ka projekta virzība atkarīga ne tikai no būvniekiem, bet arī pasūtītāja, projektētājiem un būvniecības procesa uzraugiem.
 
 
 Pašlaik būvniecība notiek abos topošās tramvaja līnijas galos vienlaicīgi – Ķempes ielas galā, kur atradīsies līnijas galapunkts, un Tukuma ielā, kuras sākumā jaunā līnija savienosies ar veco. "Esam sākuši esošā ielu seguma demontāžu un inženierkomunikāciju izbūvi," par darbu gaitu stāsta projekta vadītājs. Viņš atzīst, ka būvnieku sadarbība ar dažādu komunikāciju turētājiem ir laba un nepieciešamības gadījumā šo uzņēmumu pārstāvji ierodoties būvobjektā un konsultējot būvniekus.
 
Tramvaja sliežu ceļa izbūve, kā prognozēja Rērihs, sāksies jūlijā Tukuma ielas posmā. Plānots, ka jūnijā būvnieki saņems sliežu gulšņus. "Jaunās sliedes izgatavotas no rūdītā tērauda un ir kvalitatīvākas nekā esošās. Tās ir mazāk pakļautas deformācijām, un jaunajā posmā tramvajs pārvietosies klusāk nekā vecajā līnijā," stāta projekta vadītājs.
 
Pašlaik objektā strādā ap 40 strādnieku, bet Rērihs pieļāva iespēju, ka to skaits tuvākajā laikā palielināsies. Kā apakšuzņēmēji objektā piesaistīti vairāki vietējie, Liepājas un tās apkārtnes uzņēmumi - "Grobiņas SPMK", "Vega-1", "Vektra 21" u.c. Savukārt sliežu ceļa izbūvi veiks "Transceltnieks", bet elektromontāžas darbus - uzņēmums "Volts-1".
 
Jautāts, vai pieļauj, ka projekts varētu sadārdzināties, Rērihs sacīja, ka tas varot notikt divu iemeslu dēļ - ja atklājas nepilnības tehniskajā projektā vai pasūtītājs maina savas prasības un vēlas, lai būvnieki paveic darbus, kas iepriekš projektā nav plānoti.
 
Jau ziņots, ka aprīļa vidū Liepājā notika svinīgs projekta sākšanas pasākums, kurā piedalījās gan būvnieku, gan pašvaldības pārstāvji. "Skonto Būves" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis svinīgajā pasākumā solīja, ka tramvaja līnijas izbūvi uzņēmums pabeigs līgumā noteiktajā termiņā, tas ir, līdz oktobra vidum. Tramvaji jaunajā līnijā varētu sākt kursēt vēl šogad.
 
SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā", piedāvājusi darbus veikt par 6 403 607 latiem. Līgums ar būvdarbu veicējiem noslēgts marta vidū.
 
Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā ir iespējama, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".
 
Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu – posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā. Kopumā jaunajā posmā tiks izvietotas piecas pieturas.
 
raksts ņemts no: irLiepaja.lv
atpakaļ