Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvaja loma pasažieru pārvadājumos pieaugs

26.07.2012

Liepājas pašvaldībā sākta diskusija par sabiedriskā transporta kustības izmaiņām, kuras pilsētā plānots ieviest gada beigās pēc jaunās tramvaja līnijas izbūves un darbu pabeigšanas citos infrastruktūras objektos, intervijā "Rietumu Radio" stāstīja pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Gints Lūsis.

Nepieciešamību veikt izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā pašvaldības pārstāvis skaidro ar jauno tramvaja līniju, ko plānots pabeigt šī gada beigās, un Zirņu-Ganību ielas rekonstrukcijas un pieslēguma izbūves Zemnieku ielai darbu pabeigšanu. Kā norādīja Lūsis, lai arī izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā nav plānotas ātrāk kā gada beigās vai nākamā gada sākumā, par tām jāsāk diskutēt jau šobrīd, lai pasažieru pārvadātāji var laicīgi ieplānot izmaiņas maršrutos.

"Esam sākuši diskusijas ar lielāko Liepājas uzņēmumu arodbiedrībām, kuras pārstāv ievērojamu skaitu strādājošo un vislabāk zina to vajadzības," sacīja Lūsis, norādot, ka tiekot domāts arī par citu sabiedrības grupu iesaistīšanu diskusijā.

Viens no diskusijas tematiem ir iespējamās izmaiņas pasažieru pārvadājumos Ķempes ielas mikrorajonā, līdz kuram šogad izbūvēs tramvaja līniju, un, visticamāk, būs jāsamazina autobusu reisu skaits. Jau šobrīd esot skaidrs, ka, piemēram, 912.maršruta autobusam nav lietderīgi kursēt līdz Ķempes ielai. Plānots spriest arī par sabiedriskā transporta kustības organizāciju rekonstruētajā Zirņu ielā u.c.

Kā atzina aģentūras vadītājs, tramvaja loma pasažieru pārvadājumos Liepājā palielināsies, taču precīzāk par to varēšot spriest tikai tad, kad tramvaji jaunajā līnijā sāks kursēt, jo teorija no prakses atšķiroties. Gada beigās aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" plānojusi veikt pasažieru plūsmas pētījumu, lai precīzi noskaidrotu, cik daudzi iedzīvotāju ikdienā pārvietojas jaunajā tramvaja līnijā un iegūtos datus izmantos plānojot pasažieru pārvadājumus. Vienlaikus Lūsis atzina, ka masveidīga autobusu reisu slēgšana nav plānota, jo Liepājā ir daudz vietu, līdz kurām ar tramvaju nevar nokļūt.

Jau ziņots, ka SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā", piedāvājusi darbus veikt par 6 403 607 latiem. Līgums ar būvdarbu veicējiem noslēgts marta vidū.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā ir iespējama, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".

Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu - posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā. Kopumā jaunajā posmā tiks izvietotas piecas pieturas.

 

 

atpakaļ