Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvaja sliežu pārbūves dēļ daļēji slēdz satiksmi Lielajā ielā

26.10.2022
Uzsākot tramvaja sliežu pārbūves darbus Lielajā ielā, no nākamās nedēļas tiek mainīta satiksmes organizācija Lielajā ielā un autovadītājiem jārēķinās ar zināmām neērtībām. 
 
Ņemot vērā, ka uzņēmums SIA “Baltijas būve” plāno pirmdien, 31. oktobrī, uzsākt tramvaja līnijas pārbūves darbus Lielajā ielā posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Katoļu ielai, autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes organizācijas izmaiņām. Turpmāk, braucot pa Lielo ielu virzienā uz Peldu ielas pusi, jārēķinās, ka satiksmei būs slēgts posms no Graudu ielas līdz Katoļu ielai, tādēļ autovadītāji tiek aicināti izvēlēties citus apbraukšanas ceļus. Lai iespējami novirzītu automašīnu plūsmu no centra ielām un neveidotu sastrēgumus, iespēju robežās autovadītāji tiek aicināti jau savlaicīgi pamainīt ierastos braukšanas ceļus, apbraucot slēgto ielas posmu pa Jūras ielu, Kūrmājas prospektu, Ganību, Graudu, Uliha, Peldu vai citām ielām. 
 
 
Virzienā no Kungu ielas uz centru Lielās ielas brauktuves josla pie tirdzniecības nama “Kurzeme” paliks atvērta satiksmei, līdz ar to šajā virzienā izmaiņas nav gaidāmas. Tāpat būvdarbu norises laikā tiek saglabāta arī sabiedriskā transporta kursēšana pa ierasto maršrutu, taču jāņem vērā, ka uz būvdarbu laiku tiks likvidēta 22. maršruta (Atmodas bulvāris - Pētertirgus) pieturvieta “Kurzeme” (virzienā no centra). Pasažieri aicināti izkāpt pieturvietās “Līva” vai “Zivju iela”.
 
Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.
 
Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada oktobra līdz nākamā gada vasaras vidum. 
Jau vēstīts, ka 23. augustā uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.
 
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.1. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)” projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.
atpakaļ