Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvajos īpaša ērtība – telefonu uzlādes punkts

23.07.2021
Ņemot vērā, ka mobilais telefons ir kļuvis par neatņemamu ikdienas saziņas rīku un nereti nākas piedzīvot situācijas, kad telefona akumulatora rezerves nepietiek visas dienas garumam, jaunajos tramvaja vagonos paredzēta īpaša ērtība pasažieriem – telefonu uzlādes punkts. 
 
Katrs jaunā tramvaja vagons ir aprīkots ar USB (Universal Serial Bus) pieslēgvietu, kurā ikviens pasažieris, pievienojot savu uzlādes vadu, brauciena laikā var brīvi uzlādēt savu mobilo ierīci.
 
Kā norāda uzņēmumā, šobrīd pasažieri vēl ir visnotaļ atturīgi, kas, iespējams, saistīts ar nezināšanu, taču šāda prakse brauciena laikā uzlādēt mobilo telefonu ir atzīta visā pasaulē, tādēļ iekļauta arī Liepājai īpaši izgatavoto tramvaja vagonu specifikācijā. Publiskie mobilo ierīču uzlādes punkti ir sastopami gan lidostu uzgaidāmajās zālēs, gan vilcienos, autobusos un arī tramvajos.
 
Jau vēstīts, ka Liepājas ielās pamazām vecie tramvaja vagoni tiek aizstāti ar mūsdienīgiem zemās grīdas tramvajiem, kas pēc īpaša Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Šobrīd Liepāja no Horvātijas koncerna “Končar” saņēmusi pirmos sešus jaunos tramvajus, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022. gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā. 
 
UZZIŅAI:
Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)" projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija” (Nr. 4.5.1/16/I/001) ietvaros.
atpakaļ