Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 40 cilvēki
Vecākas aptaujas

Tramvajs veic pirmo izmēģinājuma braucienu pa jaunizbūvēto līniju

02.05.2013

Šonakt, 3.maijā pulksten 01.10, emocionālā gaisotnē tramvajs pirmo reizi izbrauca uz jaunās tramvaja līnijas no Klaipēdas ielas pa Tukuma un Ventas ielu līdz M.Ķempes ielai.

 

„Šonakt testējām jaunos kontakttīklus, pārliecinājāmies, vai viss strādā. Dienā pārbaudīsim, kā darbojas elektriskās pārmijas. Mūsu uzņēmumā ir visai unikāla situācija, jo tramvaju vagoniem ir trīs veida pantogrāfi (elektriskās strāvas novadītāji). Šonakt pārbaudījām vienu no veidiem, rīt testa braucienus izdarīs pārējo veidu pantogrāfu tramvaju vagoni. Ja viss būs labi, tad varēsim teikt, ka pamatā jaunā tramvaja līnija ir izbūvēta”, skaidro SIA „Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks.

 

Pirmajā testa braucienā, neskatoties uz vēlo nakts stundu, piedalījās būvniecībā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji, projekta vadītāji un Liepājas tramvaja darbinieki.

 

„Šādu brīžu dēļ ir vērts strādāt, pārdzīvot, naktis negulēt”, ar neviltotu prieku saka Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis. „Vēl jau darbi nebeidzas, šonakt nevaram runāt par projekta realizāciju pilnībā, bet viens mazs mērķis ir sasniegts – jaunā tramvaja līnija ir gatava pasažieru pārvadāšanai. Vēl nedaudz pūļu jāpieliek teritorijas labiekārtošanai, un būsim gatavi objektu nodot ekspluatācijā.”

 

Pirmais testa brauciens bija uzticēts ilggadīgai tramvaja vadītājai Jeļenai Daškevičai.

„Ir ļoti labi! Prieks un viegli braukt pa tādu tramvaja līniju, vienīgi gribas nospiest pedāli grīdā, lai pilnībā izbaudītu braucienu, bet testa režīmam savi noteikumi”, savos pirmajos iespaidos dalās Jeļena.

 

Visi klātesošie pārliecinājās, ka jaunā tramvaja līnija ekspluatācijā būs klusa, jo apkārtējo māju tumšajos logos neiedegās gaisma, tas nozīmē- nakts mieru nekas netraucēja.

 

Uzziņai

 

Jaunās tramvaja līnijas izbūvi veic SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā, piedāvājot darbus veikt par 6 403 607 latiem. Būvdarbi sākās 2012. gada maijā. Jauno tramvaja līniju plānots nodot ekspluatācijā līdz šā gada 1. jūnijam.Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošina uzņēmums "Liepājas tramvajs".

 

SIA „Liepājas tramvajs” projektu vadītāja
Dace Gruntmane
Foto Aigars Prūsis

 

atpakaļ