Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 38 cilvēki
Vecākas aptaujas

Transports Tukuma, Ķempes un Ventas ielās atsāks kursēt līdz gada beigām

26.09.2012

 

Liepājas tramvaja jaunās līnijas būvniecībā lielā puse darbu, aptuveni 60–65%, paveikti, līdz gada beigās sāks kursēt transports, šodien žurnālistus informēja projekta īstenotāji.

Plānots, ka jaunajā līnijā tramvaji izmēģinājuma braucienus sāks decembra beigās vai janvārī. Līdz gada beigām paredzēts arī atsākt pārējo satiksmi Mirdzas Ķempes, Tukuma un Ventas ielā, sola būvnieki.
 

Jaunais tramvaja sliežu ceļš ir būtiskākā, bet ne apjomīgākā projekta sadaļa, norāda pasūtītājs – pašvaldība. Sliežu izbūve aizņem aptuveni vienu trešo daļu no projektā iecerēto darbu apjoma. Pārējo veido labiekārtošanas darbi – apakšzemes komunikāciju un ceļu izbūve, apzaļumošana. Arī šie darbi tiek veikti jaunās tramvaja līnijas izbūves projekta ietvaros.Šogad līdz decembra vidum tiks pabeigta komunikāciju, ietvju, gājēju pāreju, pieturvietu, sliežu ceļu montāža un ielas apgaismojuma izbūve. Savukārt 2013.gada pavasarī tik klāta asfalta virskārta un veikti apzaļumošanas darbi. Piemēram, Ķempes ielā no jauna tiks iestādīti 98 koki, pārstādīts 121 esošais koks, iestādīti 224 košumkrūmi, paredzēts arī iekārtot dekoratīvo augu stādījumus kastēs.

Gājēju ietves un pārejas, tramvaja un autobusa pieturvietas risinātas saskaņā ar vides pieejamības prasībām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai atsvaidzinātu ielas izskatu, projektētājs paredzējis gājēju ietvēm krāsaina bruģa rakstu, kurā dominēs zaļā krāsa, sola pašvaldība.

Patlaban Tukuma ielā pilnībā pabeigti visi apakšzemes darbi – jaunas ūdens apgādes, kanalizācijas, lietus ūdens savākšanas, siltumapgādes un apgaismojuma inženierkomunikāciju būvniecība, arī daļa ielas seguma jau sakārtota, uzsākta jaunā sliežu ceļa montāža.

Ķempes ielā izbūvēta jauna siltumtrase. Arī ūdens un kanalizācijas sistēma jau pieslēgta esošajiem tīkliem. Sākotnēji projektā nebija paredzēts atjaunot lietus ūdens savākšanas sistēmu, bet vēlāk pieņemts lēmums to pilnībā izbūvēt no jauna.

Līdz šim 2009.gadā AS „UPB” izstrādātājā tehniskajā projektā bijis jāveic jau tuvu 50 šādām izmaiņām, kas radījis būtiskas nobīdes no plānoto darbu grafika, žurnālistus informēja projekta būvuzraugs un vadītājs Arnis Skrastiņš un būvnieku pārstāvis – SIA „Skonto būve” projektu vadītājs Aldis Rērihs.

Pēc projekta īstenošanas Ķempes ielā transporta kustība tiks organizēta abos virzienos divās joslās, kurām pa vidu atradīsies tramvaja sliežu ceļš. Tramvaja sliežu ceļš tagadējo ielas brauktuvi sadalīs, bet ārējās brauktuves joslas būs paredzētas arī stāvvietām.

Ķempes ielā būs trīs tramvaja pieturvietas: pie veikala „IKI”, pie Cieceres ielas un Reiņa meža ielas. Pasažieru iekāpšanai un izkāpšanai būs izbūvētas platformas ar nojumēm, atkritumu urnām un soliņiem. No un uz visām tramvaja pieturvietām pasažieru plūsmu paredzēts organizēt ar luksoforu, pāreju un norobežojošu margu palīdzību.

Ķempes ielas galā pie Slapjās un Dunikas ielas tiek izbūvēts tramvaja galapunkta aplis un pasažieru autobusu stāvlaukums, kā arī ēka tramvaja un autobusu vadītāju vajadzībām ar tualetes un atpūtas telpām.

Vissarežģītākie projektā paredzētie būvdarbi veicami Ventas ielā. Posmā no Vaiņodes ielas līdz Tukuma ielai apakšzemes inženierkomunikāciju darbi pilnībā pabeigti, uzsākta ceļa izbūve. Pēdējais komunikāciju izbūves posms vēl jāveic no Vaiņodes ielas līdz Ganību ielai.

Projekts paredz sakārtot arī vairāku tramvaja ceļa maršrutā esošo ielu apgaismojumu. Ielu apgaismošanu plānots uzsākt tuvāko nedēļu laikā.

Skrastiņš arī pastāstīja, ka tramvaja līnijas izbūvē tiek izmantotas Austrijā ražotas rūdītās sliedes, kā arī dzelzsbetona gulšņi, pirmo reizi Baltijā tramvaja sliežu savienojumos tiek lietota termītmetināšanas metode – spraugas starp sliedēm aizlej ar šķidru metālu, līdz ar to sliedes būs savienotas vienlaidus.

Tas viss nodrošinās labākus tramvaju ekspluatācijas rādītājus un stabilākus sliežu ceļus, kas savukārt būtiski samazinās tramvaja satiksmes trokšņus. Paredzēts izbūvēt arī tramvaja pārmijas, no tām viena būs automātiska.

Jau ziņots, ka pēc kompānijas "Skonto būve" lūguma līdz nākamā gada jūnijam pagarināts Liepājas tramvaja jaunās līnijas izbūves laiks, jo daļa no plānotajiem darbiem nav kvalitatīvi paveicami ziemas apstākļos. Šogad martā savstarpēji noslēgtais līgums paredzēja būvdarbus pabeigt līdz šā gada 17.oktobrim.

Jaunā tramvaja līnija būs esošās līnijas pagarinājums par 1,7 kilometriem līdz Ezerkrasta dzīvojamajam masīvam. Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu – posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, tad pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā.

Kopumā jaunajā posmā tiks izvietotas piecas pieturas abos virzienos.

SIA "Skonto Būve", kas uzvarēja atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu projektā "Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā", piedāvājusi darbus veikt par Ls 6 403 607(bez PVN). Līgums ar būvdarbu veicējiem noslēgts marta vidū, būvdarbi sākās maijā.

Projekta termiņa pagarināšana darbus nesadārdzinās, apgalvo gan pasūtītājs, gan būvnieks.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85 procentu apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15 procentus nodrošina pašvaldība.

irliepaja.lv

 

atpakaļ