Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 52 cilvēki
Vecākas aptaujas

Valsts prezidenta brauciens Liepājas tramvajā – simbolisks

13.03.2020

Ar braucienu Liepājas tramvajā Valsts prezidents Egils Levits vēlas simboliski pievērst uzmanību ilgtspējības tematam dažādos aspektos – tā viņa īso reisu, kurā prezidents piektdien devās kopā ar pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti vien divu pieturu garumā, skaidro prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Piektdien turpinājās un noslēdzās E. Levita vizīte Liepājā un apkārtējos novados. Valsts vadītājs tikās ar pilsētas domes deputātiem un citiem pašvaldības administrācijas pārstāvjiem bez preses klātbūtnes. Domē E. Levitam prezentēta pilsēta, tās dažādās jomas, panākumi un ieceres. Prezidents interesējies par patriotisma jautājumiem – atstāstīja J. Vilnīša padomniece Daiga Kļaviņa. Pašvaldības pārstāvji izteikuši savas bažas par administratīvi teritoriālo reformu un par ostu pārvaldību, runāts arī par izglītības reformu un bijušā ”Liepājas metalurga” teritorijas attīstību nākotnē. Pēc tam J. Vilnītis, viņa vietnieks un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks un SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš pavadījis prezidentu ekskursijā pa ostu.

Vēlāk sekoja Valsts prezidenta saruna Liepājas Universitātē ar rektori Daci Markus, kura pastāstījusi par iestādes sasniegumiem un pārrunājusi aktualitātes saistībā ar augstskolu pārvaldības modeļa maiņu. Viesis interesējies par augstskolas studiju programmām, zinātnes jomu, par ārzemju studentiem. E. Levits uzsvēris, ka augstākās izglītības reformas mērķis ir skaidrs – izglītības kvalitāte, taču ir svarīga universitāšu tipoloģija, reģionālo nepieciešamību apzināšana, nodrošinot zinātnes un reģiona uzņēmējdarbības sadarbību un zinātnes pārnesi uz dažādām uzņēmējdarbības nozarēm, to ziņo Valsts prezidenta kanceleja.

Tā kā no piektdienas valstī uz laiku slēgtas izglītības iestādes un bija atcelta E. Levita lekcija universitātē, viņš ielūgts priekšlasījumu sniegt 12. jūnijā. Šis datums vēl jāsaskaņo ar prezidenta darba kalendāru, vēlāk piebilda A. Rozenberga.

Prezidenta iespaidi par Liepāju ir ļoti pozitīvi, ”jaudīga pilsēta”, pastāstīja A. Rozenberga. It sevišķi E. Levitam bijusi pie sirds tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā ar jaunajiem, aizrautīgajiem un enerģiskajiem uzņēmējiem, kuriem ”acis deg” un kuru idejas ir vērstas uz ilgtspējību un pievienoto vērtību, tas ir tieši tas, kas E. Levitu interesē – ilgtspējības temats ”gan valstiski, gan pašvaldībās, gan individuāli un Latvijas attīstības labā”.

liepajniekiem.lv

Foto: Edgars Pohevičs

 

 

atpakaļ