Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 45 cilvēki
Vecākas aptaujas

Zagrebas ielās testē jauno Liepājas tramvaju

27.10.2020

Pirmais Liepājai paredzētais zemās grīdas tramvajs jau nonācis Zagrebas ielās testa braucieniem. Plānots, ka jau novembrī jauno tramvaju varēsim redzēt, braucot pa Liepājas ielām, ziņo pašvaldībā.

Liepājas Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks  Gunārs Ansiņš feisbuka ierakstā ziņo: “Liepājai paredzētais pirmais zemās grīdas tramvajs jau uzražots un no Horvātijas rūpnīcas “Končar – Electric Vehicles Inc.”, šodien izvests testa braucieniem Zagrebas ielās. Nākamnedēļ Liepājas tramvaja vadītāji un tehniskie darbinieki brauc uz Zagrebu, lai piedalītos tehniskajos testos un apmācībās.”

Jau rakstījām, ka SIA ”Liepājas tramvajs”, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu, no Horvātijas rūpnīcas plāno iegādāties sešus zemās grīdas tramvajus.

 

Pašvaldība norādīja, ka pakāpeniski pilsētā tiks nomainīti gandrīz visi tramvaja vagoni. Ar visiem pieejamajiem finanšu līdzekļiem un aktuālajiem valdības lēmumiem par finansējuma pārdali plānots, ka Liepājā būs 13 jauni tramvaji, kā arī varēs atjaunot vienu sliežu ceļa posmu.

LETA jau ziņoja, ka līguma slēgšanas tiesības par jaunu tramvaju vagonu piegādi Liepājas vajadzībām piešķirtas Horvātijas uzņēmuma ”Končar – Electric Vehicles Inc.” par līgumcenu 8 836 800 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

 

LIEPAJNIEKIEM.LV

atpakaļ