Aptauja

Iespēja izteikt viedokli par apmierinātību ar tramvaja pakalpojumiem

  • Kopā nobalsojuši 87 cilvēki
Vecākas aptaujas

Piekļūstamība

 

Šī tīmekļvietne ir izstrādāta saskaņā ar Pasaules tīmekļa konsorcija izstrādātās tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.1 AA līmenim (pilnu informāciju par šo – skatīt lapā: https://www.w3.org/TR/WCAG21/. Tas nozīmē, ka tīmekļvietnes izstrādē, atbilstoši vadlīnijām ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

 

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

    >Tuvināt tās saturu līdz pat 200%;

    >Pārvietoties tīmekļvietnē izmantojot tikai klaviatūru;

    >Lielākajā daļā tīmekļvietnes izmantot ekrānlasītājus (ieskaitot JAWS, NVDA un VoiceOver jaunākās versijas).

 

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus.

 

Vairāk par piekļūstamību skatīt šeit: http://www.abilitynet.org.uk/mcmw/. Ja jums ir jautājumi vai problēmas saistībā ar šīm vadlīnijām, lūdzu, rakstiet uz e-pastu ltramvajs@ltramvajs.lv

 

Navigācija ar tastatūru

 

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu "Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

 

Fonta izmērs

 

Ir trīs galvenie Web lapas tuvināšanas veidi:

    1.izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas,

    2.izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas,

    3.instalējot īpašu pārlūka spraudni.

 

Mēs iesakām izmantot vienkāršāko veidu - tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu.

 

Ar pārlūku

 

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

 

Jūsu operētājsistēmā

 

Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7 ir palielinātājs - programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni "Sākt" un ierakstiet "Lupa" ("Start" > "Magnifier") un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

 

Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).

 

Operētājsistēmā Windows XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

 

Ekrāna lasītāja izmantošana

 

Ekrāna lasītājs ir programmatūra, kas mēģina noteikt un interpretēt to, kas tiek attēlots ekrānā. Pēc tam šī interpretācija tiek atkārtota lietotājam audio formā vai ar Braila displeja palīdzību.

 

Šīs vietnes saturs ir izveidots saskaņā ar ekrāna lasītāja tehniskajiem standartiem. Piemēram, attēliem ir Alt tagi (speciāli uz tekstu balstīti apraksti), strukturālie elementi ir novietoti un sakārtoti tā, lai ekrāna lasītāja lasāmās informācijas secība būtu loģiska un viegli izpildāma.

 

Populāru ekrāna lasītāju izvēle:

    >JAWS (Windows) http://www.freedomscientific.com/

    >VoiceOver (OS X, free, built-in)

    >NVDA (Windows, free) http://www.nvaccess.org/download/

    >SystemAccess (Windows) http://www.serotek.com/systemaccess

 

Cik piekļūstama šī tīmekļvietne ir?

 

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

    >Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;

    >Dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;

    >Dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;

    >Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām;

    >Dažām sadaļām nav nodrošināta “viegli lasīt” funkcionalitāte.

 

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

 

Ja Jums ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, norādot:

    >Saiti uz saturu (URL);

    >Jūsu vārdu un e-pasta adresi;

    >Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF, braila).

 

Piekļūstamības problēmu paziņošana

 

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums.

 

Kā mēs testējam šo tīmekļvietni

 

Šī vietne tika testēta izstrādes laikā un arī regulāri tiek pārbaudīta attiecībā uz atbilstību Web satura pieejamības vadlīnijām V2.1 A un AA līmenim. Šos testus veic tīmekļvietnes izstrādātājs.

 

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

 

Regulāri testējot un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam atjauninātu un uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

 

Šis paziņojums ir sagatavots 14.12.2020.
Paziņojums pēdējo reizi atjaunots 14.12.2020.